Oslavy výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime budú sláviť bez pútnikov

TK KBS, svet; ml | 06. 05. 2020 11:05Fatima 6. mája (TK KBS) Po prvýkrát - po viac ako 100 rokoch histórie - sa oslavy výročia zjavenia Panny Márie vo Fatime 12. až 13. mája nebudú sláviť za prítomností zvyčajného množstva pútnikov. Toto rozhodnutie sa prijíma v kontexte globálnej pandémie, ktorá postihuje svet. Kardinál Antonio Marto, keď pred mesiacom oznámil toto vyhlásenie, povedal, že „aj keď sme v našich domovoch, budeme žiť túto chvíľu v pútnickom duchu. Svätyňa bude prázdna, ale nebude opustená. Aj keď sme fyzicky oddelení, budeme tu všetci duchovne zjednotení ako Cirkev s Máriou, intenzívne so srdcom plným viery."

Slávnosť sa uskutoční podľa zvyčajného harmonogramu a formátu s večernou modlitbou posvätného ruženca 12. mája o 21:30, následne sprievodom sviečok z kaplnky Zjavení. Nasledujúci deň, 13. mája sa bude modliť svätý ruženec o 9.00 h a potom bude nasledovať svätá omša, ktorej bude predsedať kardinál Antonio Marto. Celú slávnosť bude možné sledovať cez sociálne médiá a na internetovej stránke live.worldfatima.com/en.

Svetový apoštolát Fatima navrhuje tento rok pútnikom, aby zorganizovali vnútornú púť do Fatimy cez modlitbu. Počas modlitieb môžete umiestniť pri okne zapálenú sviečku, ako znak spoločenstva s Fatimou. (Veriacich, samozrejme, vyzývajú k náležitej obozretnosti: pri zažatej svieci sa treba pomodliť, ale nenechať ju bez dozoru na mieste, kde by mohla spôsobiť požiar).

-

Zdroje: Svetový apoštolát Fatima / Apoštolát Fatimy na Slovensku[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023