Uplynulé dva mesiace podľa arcibiskupa Zvolenského neboli jednoduché

TK KBS, rp; rp | 05. 05. 2020 08:05Bratislava 5. mája (TK KBS) Uplynulé dva mesiace podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského neboli jednoduchým obdobím. Ako povedal pre Tlačovu kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, neslávili sme verejné svätej omše, ale kňazi sa snažili poskytnúť duchovnú službu. V jednotlivých prípadoch vysluhovali sviatosti zmierenia a sväté prijímanie.

„Som veľmi vďačný, že sme mohli poslúžiť slávením svätých omši, ktoré bolo možné sledovať prostredníctvom rádia alebo televízie. Prežívanie duchovného spoločenstva malo veľký význam. Keď sme sa nemohli stretať pri verejných bohoslužbách, uvedomili sme si o to viac, ako veľmi potrebujeme slávenie svätých omši, pri ktorých prežívame spoločenstvo aj prostredníctvom fyzickej prítomnosti,“ zdôraznil.

Bratislavský arcibiskup sa opustený počs tohto obdobia necítil, pretože mal počas celého obdobia prostredníctvom rozličných kontaktov vedomie, ako sa snažia ľudia prežívať svoju vieru aj počas mimoriadneho stavu. „Ale samozrejme stretanie pri svätých omšiach so spoločenstvom mi veľmi chýba,“ povedal. Stanislav Zvolenský sa teraz teší na stretnutia pri svätých omšiach. „Som presvedčený, že túto radosť zdieľajú všetci. Zároveň myslím, že si všetci dobre uvedomujeme, ako je potrebné, aby sme veľmi trpezlivo a disciplinovane prispôsobili požiadavkám, ktoré bude treba dodržiavať pri slávení verejných bohoslužieb,“ dodal.

Od stredy 6. mája budú obnovené verejné bohoslužby, ktoré však budú podliehať niektorým obmedzeniam. Verejné sväté omše sa na Slovensku neslúžia od 10. marca.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023