Kňaz z Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman má v izbe "sochostas"

TK KBS, rp; ml | 28. 04. 2020 08:05Bratislava 28. apríla (TK KBS) Panna Mária má podľa katolíckeho kňaza a člena z Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman Faustyna Rafała Wesołowského jedinečné miesto v živote Cirkvi. Ako povedal tento kňaz pôsobiaci v pútnickom mieste Marianke pri Bratislave, ľudia na Máriu nezabúdajú, ale ešte viac prosia o jej ochranu v ťažkých časoch. „Do Marianky na súkromnú modlitbu prichádza veľmi veľa ľudí. Vidno to aj na tom, koľko sviečok nechávajú zapalených pri jaskynke, aj keď sme ešte nezačali oficiálnu putnicku sezónu,“ povedal.

V Marianke každoročne v máji začína pútnická sezóna. Prvú sobotu v máji vždy bola mesačná púť po prvýkrát po zime pri Lurdskej jaskyni. „Tento rok ju budeme prežívať viac súkromnej atmosfére v bazilike. Začneme sa modliť o 17:15 fatimský ruženec a potom budeme pokračovať svätou omšou,“ povedal páter Faustyn.

Pre rehoľného kňaza má Mária výnimočné miesto. „Môj novicmajster v čase ma ponoril do tajomstva Nepoškverneného Srdca Márie. Na záver noviciátu si pamätám, že to bolo 8. septembra, stal som sa Rytierom Nepoškvrnenej podľa sľubu svätého Maximiliana. Od vtedy každý deň nosím zázračnu medailu a uvedomujem si, ako Mária ma ochraňuje v mojom živote. Mária je pre mňa naozaj výnimočná,“ povedal.

Keby niekto prekročil prah Faustynovej izby tak by videl ako sa prejavuje jeho úcta k Márii. „Mám veľmi veľa sôch Panny Márie, bratia si robia so mňa srandu že mám "sochostas" na izbe. Je to pravda,“ hovorí s úsmevom. Jeho diplomová práca bola tiež na mariánsku tému. „Takže, keď mám povedať jednoducho o mieste Márie v mojom živote, má pre mňa prvoradé výnimočné miesto v mojej súkromnej spiritualite a som rád že pôsobím v Marianke na najstaršom pútnickom mieste stredo-východnej Európy,“ dodal.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021