Ako prežívajú krízu speváci či biskup? Odpovede ponúklo BHD online

TK KBS, rl, phu; ml | 27. 04. 2020 12:38Bratislava 27. apríla (TK KBS/Rádio LUMEN) Ako prežívajú obdobie pandémie speváčka Sima Martausová, spevák Peter Janků, biskup František Rábek či kapucín Félix Tkáč? Aj o tom bola ďalšia debata na Bratislavských Hanusovych dňoch online. Tieto osobnosti považujú túto krízu za šancu zastaviť sa, či si nájsť čas na iné veci.

Zo situácie, ktorá prišla, sa dá vyťažiť veľmi veľa, povedala v rámci Bratislavských Hanusovych dní online speváčka Simona Martausová. „Ale skôr toto vnímam ako také požehnanie, ako takú príležitosť a výzvu zamýšľať nad tým, že prečo tu na tomto svete sme, a zamýšľať sa nad tým, že sme tu fakt nie navždy," uviedla.

Hudobník Peter Janků si myslí, že človek si zvykol na potrebu spotreby a vďaka vírusu zisťujeme, že toho až tak veľa nepotrebujeme. „Stačí niečo také bazálne, podstatné, za čím je ešte niečo podstatnejšie, ktoré nám k tomu životu stačí, a tá bezbrannosť človeka pred takým neviditeľným korunatvorom, tak to nás upriamuje jedine k Bohu," povedal.


V rámci Bratislavských Hanusovych dní online sa do debaty zapojil aj vojenský ordinár František Rábek. Ten vyzdvihol v tomto čase službu policajtov a vojakov, ktorí sú v prvej línie. „Tu už ako to si kto prežíva, to je pochopiteľne individuálne. Mnohí si uvedomujú tú odkázanosť na Pána Boha, na Božiu pomoc, sú vďační za modlitbu," hovorí biskup Rábek.


Kapucína Felixa Tkáča zastihla pandémia na východe Slovenska, kde bol na misiách, a medzitým si chcel v Prešove vybaviť vyšetrenia u lekárov. Podľa svojich slov tak už ostal u príbuzných, kde trávi tento čas. Celý rozhovor, ako aj ďalšie diskusie, ktoré sa uskutočnili v rámci Bratislavských Hanusovych dní online, sú dostupné na internete.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022