Modlitby matiek sa v modlitbách spojili vďaka vysielaniu Rádia LUMEN

TK KBS, rl, pju; ml | 27. 04. 2020 11:55Bratislava 27. apríla (TK KBS/Rádio LUMEN) Počas uplynulého víkendu sa konalo Národné stretnutie Modlitieb matiek. Pôvodne sa mali účastníčky stretnúť vo Svite, pre pandémiu koronavírusu ostali doma vo svojich domácnostiach a program počúvali cez Rádio LUMEN.

V piatok večer svätú omšu vo vysielaní rádia celebroval z Nitry Marián Dragúň, duchovný otec Modlitieb matiek a rektor Kňazského seminára v Nitre. „Nech aj nás preniknú slová svätej Terézie z Avily, ktorá mala napísané tieto slová v záložke svojho breviára - Ničím sa neznepokojuj. Nech ťa nič neľaká. Kto má Boha, nič mu nechýba. Sám Boh stačí," uviedol. Sobotnú rannú svätú omšu vo vysielaní v rozhlasovej Kaplnke svätého Michala Archanjela v Banskej Bystrici celebroval Jozef Haľko, farár v Poltári. „Ja sa teším, že aj vďaka tomuto stretnutiu, aj tejto svätej omši, aj všetkým našim modlitbám príde ten čas, som presvedčený, už viackrát aj bolo vo svete, že ľudia budú viac túžiť po duchovných veciach. Ak bude Boh na prvom mieste v našom živote, všetko bude na správnom mieste. Ak Boh nebude na prvom mieste, verte, že možno koronavírus skončí, ale môže prísť niečo oveľa horšie. Drahé naše mamy, ďakujeme vám naozaj za všetky vaše modlitby, vaše obety i za vašu lásku.“


Rádio LUMEN ponúklo vo svojom vysielaní aj svedectvá a reportáž z medzinárodného stretnutia Modlitieb matiek v Avile. „Sme vďační Rádiu LUMEN, že nám umožnilo takto sa spojiť. V spoločnej modlitbe sme pripravili veľké stretnutie s názvom U nás doma. Z Božieho slova vyplynuli pre nás tieto povzbudenia. Hľadajme pána Ježiša tam, kde sme. Otvorme strechu svojho domu a svojho srdca a prijmime jeho uzdravenie," uviedla Jana Pajanová, národná koordinátorka Modlitieb matiek na Slovensku.

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Jurčaga[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024