Skupina "Náboženstvo doma" láka, denne na nej pribúda desiatky námetov

TK KBS, ndo; ml | 24. 04. 2020 11:30Bratislava/Nitra 24. apríla (TK KBS) O skupinu "Náboženstvo doma" na Facebooku, ktorá vznikla len na začiatku tohto týždňa, je mimoriadny záujem. Informovali o tom jej správcovia. Jej cieľom je najmä vzájomná pomoc pri odovzdávaní viery v rodinách, ponúka však najmä tipy a pomôcky pre domácu katechézu. Jej tvorcovia žiadajú všetkých, ktorí sa do nej pridali, aby vkladali "hlavne inšpirujúce a pozitívne hodnoty". Denne na nej pribúdajú desiatky námetov.

"Ďakujeme všetkým, ktorí sa pridali, tešíme sa na ďalších. V skupine sme pridali kategórie podľa tém a albumov fotografií, čo pomáha všetkým pri vyhľadávaní. Prosíme všetkých, aby pridávali najmä príspevky, ktoré sa týkajú katechézy, nie pozvánky na akcie či prenosy bohoslužieb. Pozývame tiež k tomu, aby zaujímavé materiály zverejnili najskôr na web katechezy.sk, a potom, keď ho zverejnia, môžu ho zdieľať v skupine," informovali iniciátori stránky. Iniciovali ju správcovia portálu katechezy.sk. So stránkou spolupracuje aj Komisia KBS pre katechizáciu a školstvo.

Skupina obsahuje veľa zaujímavých námetov, objavili sa napríklad prvé YouTube nahrávky krátky vyučovacích hodín náboženstva, ktoré tvoria rehoľné sestry. K dispozícii sú napríklad aj stolové hry, ktoré si po vytlačení môžu zahrať v čase karantény (a nielen počas nej) celé rodiny. Ďalšími novinkami vo facebookovej skupine sú napríklad biblické kvízy, séria videí, prezentácií, vystrihovačiek, vkladačiek či omaľovavániek od kňazov, rehoľníkov i laikov, kresby, interaktívne pexesá, obrázkové desatoro, odkazy na piesne, aplikácie či cudzojazyčné zdroje.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024