Kardinál Duka uisťuje o modlitbách za postihnutých v talianskom Bergame

TK KBS, kdu; ml | 23. 04. 2020 08:20Praha 23. apríla (TK KBS) "Pozorne sledujem situáciu v Taliansku, v provincii Bergamo. Vnímam, koľko ľudí tam umiera úplne opustených, bez sprievodu svojich blízkych. Je to do istej miery i dôsledok nízkeho populačného rastu v posledných rokoch," píše na sociálnej sieti český kardinál Dominik Duka.

"Obeťou smrtiaceho vírusu sa stalo i niekoľko desiatok kňazov, ktorí podobne ako náš lidický P. Štemberka chceli byť so svojimi veriacimi i v tých najťažších chvíľach, hoci za to zaplatili svojim životom. Ich obeť môžeme vnímať i ako výraz, že ako kňazi svoje poslanie myslíme vážne, a snáď môžu byť vnímané do istej miery i ako satisfakcia spoločnosti za tých, ktorí sa svojmu kňazskému povolaniu v nedávnej dobe spreneverili," prihovára sa kardinál Duka. Zveruje sa aj so svedcom biskupa z Bergama Francesca Beschiho, ktorý mu poslal list:

"Medzi mnohými zosnulými bolo i 24 kňazov, z ktorých viac než polovica boli v aktívnej službe vo farnosti. Počet nakazených, chorých i zosnulých je naďalej vysoký. Vaša modlitba a solidarita je výrazom bratstva, ktoré prinášajú svetlo do bolesti a zmätku. Ak u vás bude možné podporiť naše dielo v prospech chorých, starých ľudí a najchudobnejších rodín v diecéze Bergamo, budeme vám veľmi vďační."

"Môžem uistiť, že na postihnutých v Bergame myslím nielen v modlitbe, ale v rámci svojich možnosti som ako výraz solidarity zaslal i dar, ktorý je teraz veľmí potrebný v akéjkoľvek podobe," dodal kard. Duka.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023