Vznikla nová skupina na sociálnej sieti s názvom "Náboženstvo doma"

TK KBS, nad; ml | 21. 04. 2020 15:10Bratislava/Nitra 21. apríla (TK KBS) "Náboženstvo doma" - to je názov novej skupiny, ktorá vznikla na sociálnej sieti Facebook. Ako uvádza, určená je najmä pre kreatívnych katechétov, kňazov a rodičov, ktorí chcú svoje deti vzdelávať a vychovávať vo viere. Iniciovali ju správcovia portálu katechezy.sk. So stránkou spolupracuje aj Komisia KBS pre katechizáciu pre katechizáciu a školstvo.

"Cieľom tejto skupiny je vzájomná pomoc pri odovzdávaní viery v rodinách. Chce ponúknuť tipy a pomôcky pre domácu výučbu katechizmu," avizujú tvorcovia na stránke, kde pozývajú všetkých, aby vkladali "hlavne inišpirujúce a pozitívne hodnoty". Do skupiny sa pridali už viacerí kňazi a katechéti. Iniciátori pozývajú do nej aj rodičov detí. "Nie všade je možné, aby sa im kňaz či katechéta venoval online. Preto jedna prosba - pozvite do tejto skupiny aj veriacich rodičov, stačí dve - tri zdieľania, aby sa to mohlo dostať ďalej," píše sa v jednom zo statusov.

Prvé materiály, ktoré tvorcovia pridali, sú napríklad odkazy domácu katechézu s eRkom, videokatechézy na YouTube kanáli či odkazy na sériu materiálov z portálu zastolom.sk. Veľa inšpirácii tiež ponúka katechetický portál katechezy.sk / katecheze.cz, ktorý je spoločne zriadený a prevádzkovaný Konferenciou biskupov Slovenska a Českou biskupskou konferenciou.

Zdroj: Facebook "Náboženstvo doma"[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022