Český emeritný biskup Karel Herbst sa vyliečil z ochorenia koronavírusu

TK KBS, cirk, tasr; ml | 17. 04. 2020 06:01Praha 17. apríla (TK KBS) Pražský emeritný biskup Karel Herbst sa vyliečil z choroby Covid-19, mal negatívne testy. Bol prevezený späť z nemocnice na Homolke do střešovickej nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný, nie však veľmi dobrý, uviedla vo štvrtok na webe Česká biskupská konferencia.

Biskup Herbst je pri vedomí a teraz ho čaká zrejme dlhá rekonvalescencia. UPracovníci arcibiskupstva, ktorí boli s ním v posledných dňoch v kontakte, vrátane kardinála Dominika Duku, nastúpili do karantény. U nikoho ďalšieho sa ale nákaza podľa skorších informácií nepreukázala.

U biskupa bolo potvrdené ochorenie v sobotu 28. marca. Druhého apríla sa jeho stav zhoršil. Bol uvedený do umelého spánku a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Z Ústrednej vojenskej nemocnice bol prevezený do nemocnice na Homolke. Po Veľkej noci sa jeho stav zlepšil.

Karel Herbst je pražský emeritný pomocný biskup . Na funkciu pomocného biskupa na vlastnú žiadosť rezignoval v roku 2016.

Zdroje: cirkev.cz / tasr.sk[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023