Latinskoamerickí biskupi zasvätili kontinent Panne Márii Guadalupskej

TK KBS, rv cz; ml | 16. 04. 2020 09:20Mexiko 16. apríla (TK KBS) Latinskoamerickí biskupi zasvätili v deň Zmŕtvychstania Pána kontinent Panne Márii Guadalupskej. Slávnostný obrad viedol predseda Biskupskej rady Latinskej Ameriky (CELAM) Miguel Cabrejos Vidarte.

"Dnes sa opäť cítime malí a krehkí pred ochorením a bolesťou, prosíme o záchranu všetkých ľudí, najmä tých najzraniteľnejších synov: starých ľudí, detí, chorých, domorodcov a migrantov," povedal v modlitbe arcibiskup Cybrejos z peruánskeho Trujilla. Pripomenul úctu latinskoamerických krajín k Matke Božej a dôveru, s ktorou sa na ňu obracujú v kritických momentoch.

Liturgii predsedal na pútnickom mieste Panny Márie Guadalupskej mexický prímas kardinál Carlos Aquiar Retes. Na bohoslužbe, ktorú prenášalo rádio, televízia a digitálne platformy, sa zúčastnili biskupi latinskoamerickej oblasti a Karibiku, Spojených štátov, Kanady a Filipín. Prostredníctvom Facebooku sa k modlitbe pripojilo 40 tisíc ľudí.

V Latinskej Amerike podľa posledných údajov presiahol počet nakazených koronavírusom 60 tisíc ľudí zomrelo už 2,5 tisíc. Najviac, zhruba 20 tisíc, hlási Brazília.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022