V pandémii môžu byť sprievodcom i denné liturgické čítania v podcaste

TK KBS, kan, mko; ml | 16. 04. 2020 07:25Bratislava 16. apríla (TK KBS) V pandémii koronavírusu môže byť pre kohokoľvek denným sprievodcom aj podcast liturgických čítaní, ktoré tvoria študenti, absolventi a členovia tímu Kolégia Antona Neuwirtha. Podcast sa dá nájsť na stránke Kolégia a v podcastových aplikáciách Apple Podcasts, Google Podcasts a Spotify.

"Pre poslucháčov je podcast výborný spôsob, ako ostať v dennom duchovnom kontakte s Cirkvou a Božím slovom," informoval Martin Kolesár z Kolégia Antona Neuwirtha, ktorý ho má na starosti. "Okruh spolupracovníkov ho pripravuje aj priamo v Kolégiu, ale väčšinou doma, každý podľa toho ako mu to situácia umožňuje. Stáva sa, že matky alebo otcovia nahrávajú Božie slovo so spiacimi deťmi na rukách. Pri takomto spôsobe fungovania nás ani súčasná Covid-19 kríza nijak neobmedzuje," dodal Kolesár. Podcasty sú dostupné pre kohokoľvek, v budúcnosti ho Kolégium plánuje rozšíriť o stručné informácie k čítaniam, ktoré by uľahčovali pochopenie ich kontextu a sledovanie vývoja tém a udalostí počas viacerých dní.

Kolégium Antona Neuwirtha je vzdelávacou inštitúciou, ktorá organizuje vzdelávacie programy pre študentov vysokých a stredných škôl a mladých profesionálov s cieľom všestranného rozvoja ich osobností. Do najnovšieho študijno-formačného programu môžu prihlásiť do 1. mája na stránke Kolégia. Víziou Kolégia sú stovky mužov a žien pôsobiacich v rôznych oblastiach verejného života na Slovensku a v Európe, ktorí budú svojím zdravým rozumom a cnostným životom vydávať svedectvo pravde, dobru a kráse. Kolégium sídli v kaštieli v Ivanke pri Dunaji.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022