Päť pracovných tímov vo Vatikáne už analyzuje výzvy „post Covid-19“

TK KBS, RV jb; ml | 16. 04. 2020 06:30Vatikán 16. apríla (RV) Dikastérium pre integrálny ľudský rozvoj na žiadosť Svätého Otca Františka zriadilo špeciálnu komisiu na vyjadrenia lásky Cirkvi voči celému ľudstvu v konfrontácii s pandémiou Covid-19. Bude tak robiť analýzou a reflektovaním nad sociálno-ekonomickými a kultúrnymi výzvami budúcnosti a návrhom orientačných línií, ako im čeliť.

Ako informovalo 15. apríla Tlačové stredisko, úlohy komisie bude napĺňať päť pracovných skupín v spolupráci s inými vatikánskymi inštitúciami. Zamerajú sa napríklad na napomáhanie reagovania miestnych cirkví na tamojšie krízové situácie, a to v spolupráci s Medzinárodnou katolíckou charitou, Kongregáciou pre evanjelizáciu národov, oddelením Apoštolskej almužny a Vatikánskou lekárňou.

Ďalšie skupiny bude využívať kapacity Pápežskej akadémie pre život a Pápežských akadémií vied. Budú sa zaoberať problematikou situácie po kríze Covid-19 (tzv. „post Covid-19“) na oblasti životného prostredia, ekonomiky, práce, zdravotníctva, politiky, komunikácie a vedy. Vo vzťahu k medzinárodným organizáciám bude do práce zapojený Štátny sekretariát.

Jedna zo skupín bude mať na starosti zabezpečovanie financovania tejto činnosti na pomoc miestnym cirkvám a katolíckym organizáciám. Komisia bude priamo referovať Svätému Otcovi. Jej ciele bude koordinovať vedenie Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj: jeho prefekt kard. Peter Turkson, sekretár Mons. Bruno-Marie Duffé a prídavný sekretár o. Augusto Zampini.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023