Prezidentka Čaputová telefonovala s pápežom Františkom (+ video)

TK KBS, prez; ml | 15. 04. 2020 19:25Bratislava 15. apríla (TK KBS) Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes telefonovala s pápežom Františkom. Informovala o tom Prezidentská kancelária.

Prezidentka Čaputová ma v júni dohodnutú osobnú audienciu u Svätého Otca. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu nie je isté, či sa uskutoční. O rozhovore informovala vo videu, ktorý prinášame v plnom znení.

Prezidentka ocenila, že sa mohla s pápežom telefonicky spojiť. Poďakovala mu za jeho "povzbudzovanie v nádeji". Uviedla, "že s ním" zdieľa "nádej, že utrpenie, ktoré teraz všetci prežívame, pomôže k vedomiu, že sme na jednej lodi a to, čo potrebujeme najviac je vzájomná pomoc a spolupráca".

Pápeža prezidentka informovala o situácii na Slovensku, "predovšetkým o tom, že naši občania sú úžasne disciplinovaní". V spoločom rozhovere sa dotkli aj toho, že žijeme v globalizovanom svete, v ktorom sa ľahko šíria choroby, ale zároveň sa v ňom šíri aj nádej, pomoc, súcit a láska.

"To, čo najviac potrebujeme podľa môjho názoru je globalizácia súcitu," uviedla prezidentka Čaputová.

Pápež František prezidentku podľa jej slov informoval, ako trávi čas on, že je zdravý a že sa snaží prihovárať veriacim "prostredníctvom médií, pretože považuje za veľmi dôležité, aby odznievali posolstva o nádeji".

Vo videa tiež informovala, že od pápeža dostala osobné posolstvo od Svätého Otca všetkým ľuďom na Slovensku. "Svätý Otec srdečne všetkých pozdravuje, odkazuje, aby sme nestrácali nádej a utvrdzovali sa v odvahe aby sme nestrácali disciplínu lebo len spolu môžeme zvíťaziť.

Osobitne na záver odkázal, že sa máme starať o najstarších, lebo oni sú našou pamäťou," povedala. Na záver pápeža hlava štátu pozvala na návštevu Slovenska. "Povedal mi, že veľmi rád príde, rád sa s vami stretne, pokiaľ to okolnosti dovolia," uviedla a zaželala mu veľa zdravia a síl pri napĺňaní jeho poslania.

TK KBS informovala Kancelária prezidentky SR
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024