Prešovská charita ponúka možnosť kontaktovať psychologičku i kňaza

TK KBS, rl, mdu; ml | 09. 04. 2020 08:25Prešov 9. apríla (TK KBS/Rádio LUMEN) Veľkonočné sviatky bez chrámu, bez rodiny a často osamote. Aj také skutočnosti prinášajú nasledujúce dni. Hlavne starší a osamelí ľudia často cítia smútok a depresiu za dverami svojich domovov. Prešovská gréckokatolícka charita sa rozhodla okrem pomoci s nákupom potravín a liekov pomôcť ľuďom aj psychologickou či duchovnou pomocou.

Pre tých, ktorých trápia obavy, strach, alebo len samota ponúka charita možnosť telefonicky sa kontaktovať na psychologičku či kňaza. Vasiľ Kormaník je kňaz, ktorý tu bude v tomto čase k dispozícii. „Som šiesty rok duchovným správcom gréckokatolíckej charity v Prešove, no a som už aj so skúsenosťami, štyridsaťosem rokov kňazom, takže by som mohol nejaké svoje skúsenosti ponúknuť tým, ktorí dnes viac, ako chleba potrebujú slovo. Slovo z ľudských úst," uviedol.


Duchovná, či psychologická pomoc bude prebiehať telefonicky, v pondelky, stredy a piatky, samozrejme aj v čase sviatkov. Konkrétne telefonické čísla sú na stránke prešovskej gréckokatolíckej charity, alebo na jej facebookovom profile. Opäť hovorí Vasiľ Kormaník: „Pre mnohých ľudí práve sviatky sú najťažším obdobím. O to viac, že tie nádherné sviatky budú tráviť sami. Takže aj v tomto čase som k dispozícii a to platí," dodal kňaz Kormaník.

Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022