Kňazi v Handlovej podporili linku podpory a vytvorili SOS Modlitbu

TK KBS, jre; ml | 07. 04. 2020 10:24Handlová 7. apríla (TK KBS) Aktívne pomáhajú svojim veriacim počas pandémie koronavírusu kňazi v Handlovej. Prvou službou, do ktorej sa zapojili, je Handlovská linka podpory. Vznikla z iniciatívy mesta Handlová ako pomoc pre ľudí, ktorí v tomto čase prežívajú ťažšie všetky tie rôzne obmedzenia. Je adresovaná všetkým, mladým či starým, ako miesto načúvania a dobrej rady, ak by volajúci hľadal odpoveď na nejakú otázku.

"Služba funguje dvakrát do týždňa, v stredu, kedy sme k dispozícií my kňazi a v piatok, kedy je k dispozícií psychológ, vždy od 13:00 do 16:00. Do tejto služby nás oslovili zástupcovia mesta a zdalo sa nám prirodzené, že sa dáme k dispozícií ľuďom, že aj takto tu budeme pre nich. Linka je prístupná pre každého človeka, bez rozdielu. Technické zázemie zabezpečuje mesto. Pre nás ako kňazov a pastierov je to spôsob ako byť našim farníkom na blízku. Našou túžbou je na prvom mieste načúvať, prinášať nádej a v prípade potreby aj modlitbu. Verím, že aj našou účasťou prispejeme k lepšiemu zvládnutiu tohto obdobia," hovorí pre TK KBS Peter Repa, duchovný správca farnosti v Handlovej.

Druhou ponukou je iniciatíva farnosti s názvom SOS Modlitba. Vznikla pred týždňom, predstavuje jednu z príležitostí, ako byť napriek karanténe bližšie k ľuďom. "Uvedomili sme si, v tomto období je alebo môžu byť takým náročnejším obdobím večery, najmä pre starších ľudí a tí, čo sú sami. cez deň sa dokážeme zamestnať rôznymi malými aktivitami, ale večery môžu byť veľmi dlhé. Preto sme sa nechali inšpirovať podobnou službou, ktorá funguje vo Francúzsku už vyše tridsať rokov. Počas tohto obdobia každý večer od 20:00 do 21:00 sa modlíme v našej farskej kaplnke. Zároveň sme zverejnili telefónne číslo na ktoré môžu ľudia zavolať a budeme sa spolu s nimi modliť. Myslím si, že je dôležité, aby ľudia vedeli, že ich kňazi sa za nich modlia, ale že sa túžia modliť za nich, za ich konkrétne úmysly," dodal Peter Repa.

-

Video k SOS Modlitbe[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021