Pápež František píše do Milána: V ťažkostiach sa prejaví duša národa

TK KBS, rv cz; ml | 04. 04. 2020 14:59Vatikán/Taliansko 4. apríla (RV CZ) "Doľahla na vás nepredstaviteľná skutočnosť, ktorú ste hneď museli začať riešiť, a tak sa vyjavila duša vášho kraja. Ťažké chvíle sú schopné odkryť dušu našich národov," píše rímsky biskup v posolstve predsedovi Milánskej veľtržnej nadácie, ktorá v tejto severotalianskej metropole otvorila za desať dní novú nemocnicu.

Rozkladá sa na 25 tisícoch metroch štvorcových v dvoch pavilónov a disponuje takmer 160 lôžkami.

"Oddanosť, schopnosť vložiť sa do hry, úsilie, obetavosť a odriekanie, ktoré si všímam na celom talianskom národe," píše pápež František," sú uprostred bolesti - dôvodom k úteche, vďake a nádeji. Občania, ktorí sú si vedomí svojej zodpovednosti, sa stávajú najlepšiou reakciou na súčasnú pandémiu."

Svätý Otec preto žehná rukám všetkých robotníkov a ďalších zamestnancov, ktorí postavili novú nemocnicu:

"Nevztýčili iba múry novej budovy, ale utvárajú v ľuďoch nádej a svojou prácou prispievajú k tomu, že nikto nezostane opustený na kraji cesty. Jej činnosť opätovne dokladá, že jedinou cestou je utužovanie vzťahov, podanie pomocnej ruky a spoločná stavba toho najkrajšieho, čo je možné uskutočniť, teda života nášho spoločenstva."

Iba tak na seba berieme bremená druhých (porv. Gal 6, 2), zdôrazňuje Petrov nástupca v závere osobného listu a ako zvyčajne žiada o modlitbu za svoj neľahký úrad.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024