Kňazi, katechéti a rodičia nájdu podporu aj na portáli katechezy.sk

TK KBS, dzo; ml | 03. 04. 2020 12:47Bratislava 3. apríla (TK KBS) Vytvoriť prostredie, v ktorom sa budú môcť kňazi a katechéti vzájomne inšpirovať a pomáhať si pri katechizácii vo farnosti. To je cieľom portálu katechezy.sk. Vznikol v spolupráci s s českým portálom katecheze.cz, ktorý spravuje Katechetická sekcia Českej biskupskej konferencie. Slovenskej verzii sa venuje Komisia KBS pre katechetizáciu a školstvo.

"Portál Katechezy.sk primárne vznikol ako metodická podpora pre kňazov a katechétov na celom Slovensku. V tejto náročnej dobe pandémie koronavírusu je k dispozícii nielen pre nich, ale aj pre rodičov doma, ktorí hľadajú rozličné materiály pre domácu prácu a vzdelávanie svojich detí. Ponúkané materiály im môžu pomôcť prehĺbiť vzťah k Bohu i náboženské vedomosti v rodine," hovorí pre TK KBS Dariusz Żuk-Olszewski, tajomník Komisie KBS pre katechizáciu a školstvo.

"Ponúkame nielen materiály pre katechézu, ale aj aktuálne informácie o katechetickom dianí na Slovensku. Okrem didaktických materialov je tu možné tiež nájsť aj odkazy na ďalšie zdroje a inšpirácie pre katechézu. Všetky sú publikované bezplatne - autorské práva jednotlivých materialov vlastnia ich tvorcovia," dodáva tajomník Komisie KBS pre katechizáciu a školstvo.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023