Verbista Sequeira: Využijme tento čas na spoznanie Boha, seba i jeden druhého

TK KBS,rp; rp | 02. 04. 2020 12:25Bratislava 2. apríla (TK KBS) Šírenie koronavírusu zastihlo misionára Donieho Sequeiru SVD, ktorý teológiu študoval na Slovensku, v Čile. Donie Sequeira ukončil teologické štúdia na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v roku 2019, následne bol doma v Indii vysvätený na kňaza a poslaný na misie do Čile, kde prišiel v januári. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, karanténu mali jeho spolubratia už od jesene. Nie však z dôvodu pandémie, ale pre politické nepokoje a protesty proti vláde.

V Čile zatiaľ zavreli podľa indického misionára kvôli šíreniu koronavírusu len školy. Firmy fungujú normálne ďalej. “Školský rok začína v Čile v marci. Takže deti chodili do škôl len krátko,” povedal Donie Sequeira s tým, že on musel kvôli pandémii prerušiť kurz španielčiny. “Tento týždeň som preto začal kurz cez skype,” povedal. Začiatkom mája bude poslaný na svoje nové pôsobisko na juh Čile.

Tento čas prináša podľa misionára nové výzvy a možnosti. “Začali sme si viac vážiť zdravie, dar života, potreby druhých. Zároveň sme si uvedomili, akí sme bezmocní a potrebujeme všemohúceho Boha. Využijme tento čas na spoznanie Boha, seba i jeden druhého,” vyzval Donie Sequeira. Zároveň ďakuje za modlitby i on sám myslí na ľudí na Slovensku v modlitbách, aby všetci mohli byť spolu nielen v časoch karantény, ale aj po nej.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021