Nadácia Pomoc s Maltézskou pomocou podporila bezpečnostné zložky

TK KBS, tu; ml | 01. 04. 2020 11:39Nitra 1. apríla (TK KBS) Nadácia “POMOC” zriadená Nitrianskym samosprávnym krajom v spolupráci s centrom Maltézskej pomoci Slovensko v Nitre spoločne opäť zabezpečili podporu pre tých, ktorí slúžia v prvej línii v aktuálnom čase coronavírovej pandémie. Po dodávke kávy darovali pre zdravotnícky personál Fakultnej nemocnice v Nitre, a teraz už aj pre príslušníkov Hasičského záchranného zboru pôsobiacich v Nitrianskom kraji 3 tisíc energetických cereálnych tyčiniek od firmy TEKMAR z Nitry.

Dar 31. marca 2020 vo Fakultnej nemocnici a na pôde Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru odovzdal podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Igor Éder so správcom nadácie - poslancom Zastupiteľstva NSK Marcelom Filagom a členom Dozornej rady nadácie - zástupcom nitrianskeho centra Maltézskej pomoci Slovensko Tiborom Ujlackým.

Aspoň takouto formou chceli darcovia prejaviť podporu tým, ktorý v týchto chvíľach neúnavne slúžia v sťažených podmienkach a tlaku v záujme toho, aby sa pandémia zvládla v rámci možností čo najlepšie. Nadácia POMOC vníma podporu týchto zložiek v tomto čase za mimoriadne dôležitú.

Podpredseda NSK Igor Éder preto pri odovzdávaní daru poprial ako zdravotníkom, tak aj hasičom v prvom rade veľa zdravia a energie, k čomu aspoň malou mierou môžu pomôcť aj darované cereálne tyčinky.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024