Pre rodinu Sama Brečku je súčasné obdobie zvláštnym milostivým časom

TK KBS, rp; rp | 01. 04. 2020 08:23Bratislava 1.apríla (TK KBS) Pre rodinu Sama Brečku je súčasné obdobie veľmi zvláštnym milostivým časom. Samo Brečka vedie spoločenstvo Modlitby za kňazov. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, tento čas je úžasný v tom, že sú všetci siedmi doma.

„Manželka Janka a dcéra Silvinka sú učiteľky, najmladší syn Janko je ôsmak a Pavol vysokoškolák. Najstarší syn Samuel, ktorý často pracovne cestuje po svete je momentálne po operácii pruhu, preto si uplatňuje „práce neschopnosť“. Ja som doma dlhodobo, lebo ako opatrovateľ sa starám o ťažko chorú maminu, ktorá tiež býva s nami. No a s ňou sa spája aj naša obava,“ povedal Samo Brečka s tým, že preto sa pri výjazdoch do obchodov snažia poctivo dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, aby vírus nepriniesli domov. „Šikulky dievčatá ušili rúška, tak to zatiaľ zvládame,“ hovorí.

Deň v rodine začínajú zvyčajne o siedmej ráno pri svätej omši s TV Lux. „Janka potom cez počítač pracuje so svojimi žiakmi a my chlapi, okrem rekonvalescenta Samka, doháňame zameškané práce okolo domu. Napríklad dnes sme spravili pred domom parkovacie miesto z betónových dlaždíc. Ale aj vnútri v dome sme aktívni. Konečne sme upratali také miesta, ktoré si to „pýtali“ už dobre dlho,“ povedal.

Takto spolu a tak dlho rodina už dávno nebola. Preto sa veľmi tešia. „Ale v spojení a vzájomnom povzbudení sme aj so širšou rodinou a priateľmi. Telefóny a najmä počítač sú maximálne vyťažené. Ale nesedíme iba doma. Robíme si spoločné vychádzky. Bývame na Záhorí v blízkosti chránenej krajinnej oblasti, preto túto príležitosť naplno využívame,“ uviedol Samo Brečka.

Večer sa opäť snažia stíšiť. „Sme súčasťou hnutia Modlitby za kňazov a preto sa okrem členov našej rodiny prihovárame aj za našich duchovných otcov. Samozrejme v týchto dňoch špeciálne aj za chorých a za zastavenie šírenia nákazy,“ dodal.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021