Obyvatelia Pápežského slovenského kolégia v Ríme sú všetci zdraví

TK KBS, kn; ml | 31. 03. 2020 12:50Rím 31. marca (TK KBS) Obyvatelia Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme sú zdraví. Jeho rektor Pavol Zvara o tom informoval čitateľov Katolíckych novín.

- - -

Vzhľadom na situáciu v Taliansku chceme všetkých veriacich na Slovensku, našich dobrodincov, priaznivcov, rodiny našich kňazov a rehoľných sestier informovať, že obyvatelia slovenského domu v Ríme sú momentálne všetci zdraví. Rovnako aj ostatní slovenskí kňazi a bohoslovci v iných rímskych kolégiách a domoch. Obmedzenia nás uzatvorili do našich priestorov, univerzitné vyučovanie prebieha len cez internet, neslúžia sa verejné sväté omše, v Ríme nie sú žiadni pútnici a život na uliciach i pracoviskách úplne ustal.

Naše srdcia ale ostali otvorené. Myslíme na všetkých na Slovensku i v celom svete a v spoločenstve kňazov (študentov) a rehoľných sestier sa modlíme za tých, ktorí sú postihnutí novou epidémiou. V adoráciách a pri svätých omšiach prosíme Božieho Syna, aby sa všetci ľudia mohli vrátiť k svojej práci, povinnostiam i radostiam, a tak s pohľadom upreným na nebeského Otca v pokoji prežívať svoje životy.

- - -

Zdroj: katolickenoviny.sk / Pavol Zvara[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024