Rehoľníčky na Slovensku ponúkajú osamelým ľuďom "službu ucha"

TK KBS, fca, msk; ml | 30. 03. 2020 12:00Bratislava 30. marca (TK KBS) Rehoľné sestry zo štyroch kongregácií na Slovensku sa spojili, aby v čase zápasu s koronavírusom boli ľuďom ešte bližšie. V spolupráci so spoločnosťou Telekom bude od utorka 31. marca 2020 na bezplatnej linke 0800 188 610 k dispozícii telefonická služba ucha. Zatiaľ túto službu zastrešujú sociálne sestry, saleziánky, uršulínky a školské sestry sv. Františka.

Na tomto čísle budú od pondelka do piatku v čase od 9:00 do 18:00 sestry k dispozícii v službe počúvania a povzbudenia. „Veľa starších ľudí, ale aj mladých sa cíti osamelo. Áno, sú rôzne linky pomoci, tiesňové linky a pod. Toto je však mimoriadna a dobrovoľná služba nás, rehoľných sestier, s ktorými sa ľudia môžu porozprávať, ak sa cítia osamotení a potrebujú aj duchovné povzbudenie,“ povedala saleziánka Monika Skalová.

Postoj provinciálnych predstavených a následne komunít v tomto čase je v otvorenosti na spoluprácu. Tento rok si zasvätení na Slovensku pripomínajú 70. výročie likvidácie ženských a mužských kláštorov a toto je ich „oslava“ – byť pre ľudí tam, kde je to potrebné, najmä v súčasnom boji proti koronavírusu, keď víťazí solidarita. To je otvorenosť kláštorov na potreby Cirkvi a spoločnosti.

Okrem služby ucha a modlitieb, do ktorých sú zapojené všetky komunity na Slovensku, sú sestry k dispozícii aj cez iné aktivity: seniorom cez službu s nákupmi, mladým cez Oratko online, cez šitie rúšok až po pomoc v prvej línii v rôznych zdravotníckych zariadeniach či hospicoch.

O rehoľných spoločenstvách – mužských a ženských, ich poslaní a charizme je možné nájsť viac informácií na stránke rehole.sk. Aktuálne dianie v reholiach doma či vo svete sa dá sledovať na stránkach zasvatenyzivot.sk alebo kvrps.sk.

TK KBS informovala sr. Františka Čačková OSF[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023