Študenti Fakulty zdravotníctva KU začali pomáhať ako dobrovoľníci

TK KBS, fzd; ml | 27. 03. 2020 09:20Ružomberok 27. marca (TK KBS) Vzhľadom na situáciu s koronavírusom na Slovensku sa v každom zdravotníckom zariadení vykonávajú základné epidemiologické opatrenia na zamedzenie jeho šírenia. Aj študenti Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku sa prihlásili do výzvy, ktorá bola vyhlásená na základe žiadosti o pomoc Ústrednej vojemskej nemocnice -  fakultnej nemocnice v Ružomberku a v najbližších dňoch sa ako dobrovoľníci zapoja do pomoci pri realizácii týchto opatrení.

Študenti FZ KU sa od budúceho týždňa zapoja do spoluúčasti pri realizácii epidemiologických opatrení v rámci prevencie šírenia koronavírusu v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok – Fakultná nemocnica (ÚVN). Tá bude spočívať najmä v pomoci pri depistáži všetkých prichádzajúcich pacientov do ÚVN, (meranie telesnej teploty a odoberanie anamnestických údajov) prostredníctvom "záchytného miesta" resp. budú pomáhať "v mobilnej odberovej jednotke". Dobrovoľníci budú rovnako zaradení na konkrétne klinické pracoviská ÚVN podľa aktuálnej situácie a potreby.

Na úvod bol zostavený tím 21 študentov, no postupne sa študenti budú dopĺňať o ďalších dobrovoľníkov, tak ako to bude situácia vyžadovať, resp. po určitej dobe vystriedajú prví tím dobrovoľníkov.

Pre dobrovoľníkov bude počas dobrovoľníckej činnosti zabezpečená strava v UVN a bezplatné ubytovanie v ubytovacom zariadení KU (Interná Ruža).

Okrem dobrovoľníckej činnosti v ÚVN je pre študentov stále otvorená možnosť realizovať túto činnosť aj v iných sociálny subjektoch, ktoré hľadajú dobrovoľníkov napr. v okrese Banská Bystrica v Moštenici, v Slovenskej Ľupči v Centre pre deti a rodiny Potôčik a v Centre sociálnych služieb Likavka, Ružomberok.

TK KBS informoval Martin Pinkoš[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021