Skauting rozbehol v čase epidémie novú iniciatívu „Skautská služba“

TK KBS, ska; ml | 23. 03. 2020 14:20Bratislava 23. marca (TK KBS) Slovenský skauting naplno rozbehol iniciatívu „Skautská služba“, ktorá je orientovaná na dobrovoľnícku pomoc občanom počas mimoriadnej situácie v súvislosti so šírením nákazy nového vírusu SARS-Cov-2.

Cieľom iniciatívy je zvýšiť kapacitu ľudských zdrojov pri už prebiehajúcej pomoci organizovanej inými mimovládnymi subjektmi, štátnymi orgánmi, orgánmi verejnej správy či príspevkovými inštitúciami. K 23. marcu 2020 sa do projektu zapojilo 286 skautov z celého Slovenska.

Medzi hlavné aktivity iniciatívy patrí najmä dovoz potravín a liekov pre seniorov/ZŤP občanov a šitie ochranných rúšok. Skauti sú však ochotní pomôcť aj so zapožičaním materiálu pre nemocnice/subjekty verejnej správy alebo aj inou formou, ktorá bude v ich silách, možnostiach a kompetenciách.

Slovenský skauting je dobrovoľná, nezávislá, nepolitická, nezisková, výchovná organizácia mladých ľudí, prístupná všetkým bez rozdielu pôvodu, národnosti, rasy alebo náboženstva.

Patrí medzi najväčšie výchovné organizácie pre deti a mládež na Slovensku. Združuje viac ako 7 000 chlapcov, dievčat a dospelých dobrovoľníkov vo viac ako 100 mestách a obciach na Slovensku.

-

Bližšie informácie poskytnú:

Hlavný koordinátor iniciatívy „Skautská služba“: Juraj Lizák , tel: +421907103046, e-mail: juraj.lizak@skauting.sk
Hlavná koordinátorka dobrovoľníkov iniciatívy „Skautská služba“ : Miroslava Petrášová, tel: +421948022447, e-mail: sluzba@skauting.sk

Stránka iniciatívy „Skautská služba“ / Stránka Slovenského skautingu[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023