Spoločenstvo mladých v Trenčíne sa modlí Korunku cez Instagram

TK KBS, rl, jbr; ml | 23. 03. 2020 11:40Trenčín 23. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Sociálne siete a internet nám v tomto období ponúkajú množstvo príležitostí, ako sa zblížiť s Kristom alebo ako sa modliť na diaľku a predsa spoločne. Iniciatívou katolíckeho spoločenstva mladých ND Trenčín je už pár dní modlitba korunky Božieho milosrdenstva prostredníctvom sociálnej siete Instagram. Vždy večer o dvadsiatej zapnú živý prenos, počas ktorého vyprosujú milosti za odvrátenie epidémie.

Spoločenstvo ND Trenčín vzniklo minulý rok, pričom ich prvé stretnutie bolo v predvečer sviatku Sedembolestnej panny Márie. Líder spoločenstva Patrik Struk opisuje, kto tvorí ich komunitu. „Spoločenstvo je hlavne pre mladých a tu z Trenčína alebo okolia Trenčína. Nie sme tam všetci z tej istej farnosti, sme tam z viacerých farností.“


Každotýždenné stretnutia v klubovni v Trenčíne prerušila aktuálna situácia zapríčinená šíriacim sa vírusom. Mladí zo spoločenstva to využili a začali sa spájať v modlitbe cez živé prenosy na sociálnej sieti Instagram. Patrik Struk prezrádza aj úmysly modlitieb.


"Za zdravie pre Slovensko a či už tam dáme nejaký úmysel za to, že ďakujeme za všetkých ľudí, ktorí pomáhajú, za dobrovoľníkov, za všetkých kňazov, za všetkých zdravotníkov, predavačov, že sú to hrdinami tejto doby a chceme im veľmi poďakovať, lebo myslím si, že tá situácia je veľmi vážna. A treba zaplniť nebesá prosbou o zdravie pre Slovensko," uviedol.


Spoločenstvo ND Trenčín sa bude naživo na Instagrame modliť korunku Božieho milosrdenstva aj naďalej každý večer o ôsmej hodine.

Zdroj: Rádio LUMEN / Juraj Brezáni[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023