Farár v Trnovci nad Váhom ponúka spoluobčanom možnosť nakúpiť

TK KBS, sa; ml | 20. 03. 2020 11:05Trnovec nad Váhom 20. marca (TK KBS) Obávaná nákaza zanecháva v ľuďoch strach. Napriek ťažkým časom sa opäť prejavuje aj ľudská spolupatričnosť. Farár v Trnovci nad Váhom Róbert Ondrík ponúka spoluobčanom vo svojej farnosti, že im nakúpi i dovezie základné potraviny - ako je chlieb, mlieko či múka. Tie by mohli mať veľký význam najmä pre starších alebo chorých ľudí. Neodmietne však nikoho. Pomôže katolíkovi aj nevercovi a hlavne, sociálne slabším rodinám s deťmi.

„Myslím si, že je to samozrejmé. Teraz som k dispozícii, tak svoje služby chcem využiť takto. Solidarita je v týchto časoch dôležitá. Myslím, že každý, kto môže, pomôže,“ povedal portálu sala.dnes24.sk farský administrátor. Trnovecký farár spolu s farníkmi už dlhodobo organizujú dobročinné zbierky. Takže pomoc im nie je cudzia. Ako nám Róbert Ondrík prezradil, každoročne pripravujú spoločne adventný koncert, z ktorého výťažok ide pre jedno choré dievčatko. Okrem toho sa podieľajú aj na zbierke šatstva pre Zariadenie sociálnych služieb Klasov a prsty majú aj v ďalších aktivitách.

„Pomáhame aj sociálne slabším rodinám. Teraz máme dobrú spoluprácu s obecným úradom aj starostom Oliverom Bereczom,“ objasnil farský administrátor z Trnovca nad Váhom. Obyvatelia Trnovca nad Váhom, ktorí potrebujú akútne pomoc, môžu kontaktovať Róberta Ondríka telefonicky alebo e-mailom (0905 980 475, e-mail: ondrikrobert@gmail.com).[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024