Slovákov inšpiroval kňaz z Talianska, vytvorili Máriin ochranný plášť

TK KBS, mja; ml | 19. 03. 2020 16:00Poprad 19. marca (TK KBS) Popradská Farnosť - Juh sa inšpirovala príkladom talianskeho kňaza, ktorý prišiel s nápadom, ako počas epidémie koronavírusu zaplniť prázdny kostol. V miestnom kostole umiestnili sochu Fatimskej Panny Márie, ktorej sa pred pár mesiacmi vo farnosti zasvätili. Odeli ju do plášťa a naň či pod umiestňujú fotografie, ktoré pošlú farníci.

"Cieľom tejto aktivity je povzbudiť vo viere a v nádeji všetkých ľudí z farnosti i z okolia. Chceme na nich denne pamätať vo svojich modlitbách pred touto sochou Božej Matky a osobitne v čase Adorácie Oltárnej sviatosti, ktorú vysielame aj naživo z nášho farského kostola. Každý deň prosíme Pannu Máriu o ochranu a veríme, že aj touto jednoduchou aktivitou prispejeme k tomu, aby sme boli v modlitbe spojení ako jedna farská rodina. Chceme, aby všetci vedeli, že na nich stále myslíme, osobitne pri modlitbe posvätného ruženca a pri svätej omši," hovorí jeden z kaplánov Michal Janiga.

"Záujem o túto aktivitu je veľký, ľudia z našej farnosti, ale aj z okolia, nám posielajú fotky svojich rodín, detí, starých rodičov, priateľov. Doteraz svoje fotky poslalo asi 100 rodín. Nezabudnú často niečo o svojej rodine napísť a pripájajú aj svoje prosby. Každá fotografia sa ma veľmi silno dotýta, stretávam sa v nej so životnými príbehmi ľudí, s ich radosťami i bolesťami. Je to niečo nádherné. Verím, že to bolo Božie vnuknutie a Panna Mária sa tomu isto teší a bude za nás orodovať," dodal Janiga. Ďalšie fotografie je možné posielať na adresu: rkcpopradjuh@gmail.com.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023