Spoločenstvo SP a agentúra PiarPro prinášajú iniciatívu Nakúpime Vám

TK KBS, nla; ml | 19. 03. 2020 15:28Sliač 19. marca (TK KBS) Súčasnosť, ktorá prináša karanténu, izoláciu a často aj strach je tiež časom, kedy môže viac zažiariť dobro a záujem o druhých. Práve v týchto dňoch sa spoločenstvo SP zo Sliača rozhodlo konať a pomôcť ľuďom v núdzi. V spolupráci s PiarPro vytvorilo iniciatívu s názvom "Nakúpime Vám".

Je to pomoc pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľov - seniorov, nevládnych a obyvateľov mesta, ktorí musia ostať v karanténe. Ruku k dielu priložila aj kreatívna agentúra PiarPro, ktorá vytvorila webovú stránku: nakupimevam.spolocenstvosp.sk, kde ľudia môžu požiadať o nákup. „Celý portál je vymyslený tak, aby sa čo najľahšie ovládal. Vyžaduje jedného administrátora, ktorý páruje objednávky a dobrovoľníkov. Dohliada na to, aby bol každý jeden nákup zrealizovaný. V prípade, že by mali iné občianske združenia alebo samosprávy záujem o takýto portál, vieme ho veľmi rýchlo nakopírovať,” uviedol Andrej Kmotorka, tvorca web portálu zo spoločnosti PiarPro.

Ako táto služba funguje?

Ľudia, ktorí z dôvodu karantény alebo iných závažných dôvodov nemôžu odísť z domu vyplnia formulár na stránke: nakupimevam.spolocenstvosp.sk, kde si vytvoria nákupný zoznam alebo zavolajú na určené telefónne číslo a svoj nákupný zoznam nadiktujú. Do SMS správy im príde približný čas doručenia a cena nákupu. Ľudia zo spoločenstva SP a dobrovoľníci urobia nákup a doručia ho na adresu. Táto služba je poskytovaná ZDARMA, ľudia uhradia len samotný nákup. Spoločenstvo SP sa zároveň do tejto iniciatívy snaží zapojiť aj občanov mesta Sliač, ktorí sa na uvedenej webovej stránke môžu prihlásiť ako dobrovoľní nákupcovia a môžu tak pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Iniciátori mysleli aj na hygienu

Občanom mesta Sliač je v týchto dňoch distribuovaný list, kde sa dozvedia o iniciatíve "Nakúpime Vám" a okrem základných informácií v nich nájdu tiež výzvu dodržiavať hygienické zásady a nariadenia pri preberaní nákupu. Musia použiť ochranné rúška a rukavice, aby sa predišlo akémukoľvek šíreniu vírusu.

Spoločenstvo SP (Silné Posolstvo) je spoločenstvom mladých ľudí a rodín, ktorí zažili, že Boh je dobrý a že život s ním sa oplatí žiť. Sú členmi rímskokatolíckej cirkvi a ich domovom je mesto Sliač. Okrem pôsobenia v miestnej farnosti sú zároveň pevnou súčasťou celoslovenskej služby Godzone, ktorá ročne hlása evanjelium desiatkam tisíc ľudí na Slovensku.

TK KBS informovala Natália Lačná[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023