V rehoľných komunitách na Slovensku začala "manufaktúra" v šití rúšok

TK KBS, zz, fc; ml | 19. 03. 2020 12:49Bratislava 19. marca (TK KBS) Výnimočná situácia vyžaduje výnimočné skutky. V rehoľných komunitách na Slovensku začala "manufaktúra" v šití rúšok. V charitných domoch žijú staršie sestry, ktoré ako prvé potrebovali ochrániť od hroziacej nákazy. A tak sa začalo šiť. Pre seba a sestry v našich domoch, aj pre tých, ktorým sestry slúžia (napríklad pre starších a chorých v charitných domoch).

"Vieme o sestrách, ktoré šijú rúška a rozdávajú ich aj „za múry kláštora“. Kolegom, starším susedom, bezdomovcom, ktorých stretnú cestou na nákup potravín či cestou k chorým, ktorým slúžia v ADOS-ke.

Ak ste v núdzi a nemáte sa ako k rúškam dostať, skúste zavolať alebo napísať mail do kláštora, ktorý je blízko miesta, kde „ste práve doma“ . Použiť môžete aj sociálne siete, kde majú jednotlivé spoločenstvá svoj profil. Neohrozujte sestry tým, že za nimi s touto otázkou prídete osobne. Berte vážne všetky opatrenia v našej krajine," opisuje portál Zasvätený život.

Prispevok, ktorý redakcia spracovala, nechala otvorený a bude ho aktualizovať po tom, keď komunity zašlú konkrétne ponuky na pomoc s distribúciou rúšok. "Nateraz vám ponúkame databázy, kde nájdete telefónne čísla, maily a webové stránky rehoľných spoločenstiev. Prípadne skúste pohľadať v online schematizme svojej diecézy," dodáva portál.

-

Zdroj: Zasvätený život[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021