Ako sa vysporiadať doma s nudou? Na sieťach poradil biskup Haľko

TK KBS, rl, phu; ml | 18. 03. 2020 09:29Bratislava 18. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko sa prihovára ľuďom cez sociálne siete aj počas týchto ťažkých dní. Okrem iného zverejnil motivačné video, ako sa vysporiadať doma s nudou. Biskup radí, že aj keď sme tieto dni doma, mali by sme načas vstávať a mať na deň plán. Pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy sa tiež cez internet modlil ruženec pri Lurdskej jaskyni na Hlbokej ceste v Bratislave a aj takouto formou pozval ľudí k spoločnej modlitbe posvätného ruženca.

Počas týchto dní, keď je doma množstvo ľudí a mnohí sú aj nútene v karanténe, sa ľuďom cez sociálnu sieť prihovoril biskup Haľko. Biskup dáva rady, čo robiť, aby nás doma neprevalcovala nuda. Prvá rada biskupa Haľka je vstávať tak, ako obvykle. „Samozrejme, hneď po prebudení je dobré poprosiť Boha, aby ten deň požehnal, aby dal všetky potrebné bonusy, dary, milosti. Aby pomohol zotrvať v láske," uviedol biskup vo videu.

Dáva aj druhú radu – urobiť si na deň plán, teda zadeliť si čas, kedy sa budeme učiť, kedy modliť a kedy napríklad pozerať televíziu. „Niekto by mal sklon prežiť celý deň scrollovaním obrazovky. Lebo ako tie videá najrôznejšie nabiehajú, jedno lepšie ako druhé. A možno ani nie je dobré, ale je zaujímavé alebo nedajbože dokonca pikantné. Samozrejme, že je to najprv zábava, ale prázdnota vyprázdňuje," povedal bratislavský pomocný biskup.


Biskup Haľko zdôrazňuje, že v situácii, kedy musíme byť nútene doma, nie sme sami a môžeme napríklad niekomu zatelefonovať. „Niekomu, kto je v takej podobnej alebo v ťažšej situácii, zavolať, opýtať sa, ako sa má," pokračoval. Celú túto situáciu, ktorú prežívame, môžeme pozdvihnúť ako veriaci ľudia k Bohu. Zdôrazňuje biskup Jozef Haľko vo videu na sociálnej sieti: „Dobrá správa je, že táto situácia je dočasná, a preto by bola škoda, keby sme túto situáciu uchopili tak, že by nás nejakým spôsobom ubila," dodal biskup Haľko.


Ďalšie videá, zamyslenia a myšlienky biskupa sa dá nájsť na najznámejšej sociálnej sieti na stránke Biskup Jozef Haľko (Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák).[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023