TV LUX poďakovala za podporu, obmedzí vysielanie niektorých relácií

TK KBS, lux; ml | 16. 03. 2020 14:25Bratislava 16. marca (TK KBS) Televízia LUX ďakuje svojim divákom v čase epidémie koronavírusu za priazeň a podporu, ktorú jej v týchto časoch prejavujú. V aktuálnej situácii však televízia rozhodla na nevyhnutne potrebný čas obmedziť výrobu niektorých relácií. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré zverejnila na sociálnej sieti a webstránke. Prinášame ho v plnom znení.

- -

Milí naši diváci, členovia Klubu priateľov TV LUX a podporovatelia nášho spoločného diela,

od chvíle, keď predstavitelia štátu a Cirkvi prijali dôležité a potrebné obmedzenia v súvislosti so šírením koronavírusu, snažíme sa byť vám nablízku prostredníctvom nášho televízneho vysielania i našich kanálov na sociálnych sieťach Facebook a Youtube. Ako ste si všimli, do nášho vysielania pribudli ďalšie prenosy svätých omší, posvätné ružence, krížové cesty a iné modlitby za ukončenie chrípkovej epidémie, aj na pomoc a podporu tým, ktorí nám pomáhajú pri jej prekonávaní. Veríme, že k tomu prispejú aj duchovné televízne cvičenia s otcom biskupom Stanislavom Stolárikom, ktoré dnes začíname vysielať. Od zajtra sa budeme spoločne modliť v živom vysielaní deviatnik z Lúrd. Prinášame aj iné relácie, v ktorých sa venujeme problematike nákazy a ochrane pred ňou.

Povinné opatrenia sa však dotýkajú už aj potenciálnych hostí našich relácií a našich zamestnancov a ich rodín. Preto sme sa po dlhom zvažovaní rozhodli na nevyhnutne potrebný čas obmedziť výrobu niektorých relácií. To v žiadnom prípade neznamená obmedzenie prenosov svätých omší, či dokonca zastavenia vysielania. Archívy našej televízie obsahujú množstvo hodnotných a obohacujúcich relácií, ktoré vám budeme aj naďalej sprostredkúvať.

Skúsme spoločne prijať túto situáciu ako príležitosť na prehĺbenie nášho vzťahu k Darcovi života, ktorý je stále s nami a dodáva nám potrebnú silu. Chceme k tomu prispievať aj my prostredníctvom TV LUX, ktorá túži byť pre vás spoločníkom aj v tejto zložitej situácii.

Ďakujeme vám za vašu priazeň a podporu, ktorú nám v týchto časoch neustále prejavujete. Modlíme sa za vás všetkých a prosíme o to aj vás.

Za vedenie TV LUX

Tomáš Straka, konateľ

Marián Bér, riaditeľ Klubu priateľov TV LUX

Jozef Kováčik, programový riaditeľ

- -[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024