Upozorňujeme, aby veriaci nesledovali priame prenosy v skupinách

TK KBS, lux, lum; ml | 16. 03. 2020 13:33Bratislava 16. marca (TK KBS) Upozorňujeme, aby veriaci v čase zákaze verejných slávení svätých omší nesledovali liturgie v skupinách, rodinných či iných spoločenstvách.

Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara v relácii Rádia Lumen "Zaostrené" pripomenul, že v týchto dňoch sa veriaci nemajú stretávať vo väčších skupinách. "Prosíme všetkých, aby teraz neorganizovali ani väčšie modlitbové podujatia po domoch vo farnostiach," pripomína TK KBS Kramara.

"Modlime sa spolu v rámci rodiny a okruhu najbližších, ale nevolajme všetkých susedov a známych, aby sa nevytvárali väčšie skupiny z celej obce. Môžeme využiť elektronické prostriedky ako napríklad Skype, aby sme sa viacerí zjednotili, alebo sa môžeme dohodnúť na určitú hodinu, a predtým si zavolať a vzájomne sa povzbudiť, ale fyzicky nevytvárajame stretnutia väčšieho počtu ľudí, aby sa vírus nešíril," uviedol hovorca KBS.

„Drahí poslucháči, sme radi, že sledujete sväté omše, modlitby a pobožnosti prostredníctvom Rádia LUMEN. Prosím vás však, aby ste sa pri ich sledovaní nezhromažďovali viaceré rodiny, ale len členovia rodín. Viem, že chcete vytvoriť aspoň malé spoločenstvo a tak sa niekde stretnete v malých skupinkách, Prosím vás však, aby ste sledovali naše priame prenosy len v rámci svojej rodiny vo svojich domácnostiach. Za pochopnenie vám ďakujem," pridal sa na sociálnej sieti riaditeľ PRE LUMEN, n. o. Radovan Pavlík.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022