Arcibiskupský úrad v Trnave prerušil činnosť, pripravil online omše

TK KBS, to abu; ml | 16. 03. 2020 10:44Trnava 16. marca (TK KBS) Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vydal opatrenie, na základe ktorého sa od dnešného dňa (16. marca 2020), vzhľadom na situáciu s rýchlym šírením ochorenia Covid-19, prerušuje činnosť Arcibiskupského úradu v Trnave.

S ohľadom na celkový vývoj situácie s rýchlym šírením sa ochorenia Covid-19, na základe verejnej vyhlášky o nariadení opatrenia pri ohrození verejného zdravia vydanej Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosného ochorenia Covid-19, pre zachovanie zdravia a bezpečnosti civilných zamestnancov Arcibiskupského úradu a ich rodín, ale i všetkých, ktorí prichádzajú do priestorov Arcibiskupského úradu v Trnave, s cieľom prispieť ku zníženiu rizika rozširovania ochorenia Covid-19, sa od pondelka 16. marca 2020 prerušuje činnosť Arcibiskupského úradu v Trnave a to až do odvolania.

 

"Vzhľadom na uvedené rozhodnutie prosíme stránky, aby s jednotlivými oddeleniami Arcibiskupského úradu v Trnave komunikovali elektronickou, prípadne telefonickou cestou," avizuje Arcibiskupský úrad v Trnave.

Arcibiskup Orosch zároveň rozhodol o pravidelnom vysielaní svätej omše z Arcibiskupského úradu v Trnave. Každý deň až do odvolania si bude môcť ktokoľvek pozrieť svätú omšu naživo od 11:00 cez facebookový účet Trnavskej arcidiecézy. Svätá omša v arcibiskupskej Kaplnke povýšenia Svätého kríža bude bez prítomnosti veriacich.

Počas svätého prijímania arcidiecéza odporúča urobiť si duchovné sväté prijímanie napríklad týmito slovami:

 

Najláskavejší Ježišu! Aká veľká by bola moja nevďačnosť, keby som zasa zhrešil, keď som už toľko ráz pocítil Tvoje milosrdenstvo! Práve teraz očakávam nový dôkaz Tvojej lásky. Moje srdce veľmi túži spojiť sa s Tebou. Keďže Ťa sviatostne prijať nemôžem, príď teda ku mne duchovne. Pane Ježišu, príď mi do mysle a spravuj moje myšlienky, príď mi do srdca a spravuj moje hnutia, príď mi do duše, aby som sa s Tebou spojil a bol večne spasený. Klaniam sa Ti, prítomnému v mojom srdci a celkom sa s Tebou spájam. Priateľ mojej duše, nedovoľ, aby som sa niekedy od Teba odtrhol. Vďaky Ti vzdávam, predrahý Spasiteľ, za milosť duchovného spojenia. Ži vo mne večne a nech ja ostávam v Tebe naveky. Amen

alebo kratšie:

Môj Ježišu, verím, že si v Prevelebnej Oltárnej Sviatosti z lásky ku mne skutočne prítomný. Klaniam sa Ti a milujem Ťa nadovšetko. Z lásky k Tebe ľutujem všetky svoje hriechy. Chcem sa hriechov chrániť. Moja duša túži po Tebe. Ale keďže Ťa teraz sviatostne prijať nemôžem, príď aspoň duchovne so svojou milosťou do môjho srdca. Objímam Ťa a spájam sa celkom s Tebou. Nedaj, aby som sa niekedy od Teba odlúčil. Amen[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024