Pápež a kúria pokračujú v činnosti s obmedzením priameho kontaktu

TK KBS, RV jb; ml | 12. 03. 2020 19:05Vatikán 12. marca (RV) Vo štvrtok 12. marca Svätý Otec pokračoval v pracovnej činnosti, keď prijal počas dňa šesť individuálnych audiencií. V režime sprísnenej hygieny a pravidiel na prevenciu infekcie koronavírusom naďalej pokračuje základný chod jednotlivých úradov Rímskej kúrie.

Na mimoriadnom zasadnutí sa pred obedom stretli zástupcovia dikastérií Rímskej kúrie pod vedením štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina. Výsledkom stretnutia, ktoré sa konalo v Starej synodálnej aule je rozhodnutie, že dikastériá i vatikánsky governatorát zostanú naďalej otvorené na zaistenie chodu aspoň najzákladnejších služieb pre univerzálnu Cirkev.

Úrady však pracujú v núdzovom režime flexibilnej práce, s uprednostnením tzv. „delokalizovanej činnosti“, čiže práce z domu, využívaním elektronickej komunikácie a s dočasným zrušením fixných pracovných hodín. V celom Vatikáne sa vykonávajú inšpekcie dodržiavania pravidiel na ochranu pred infekciou a na adekvátne reagovanie v prípade výskytu symptómov.

-

Snímka: Ilustračná[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021