Vo Vatikáne uzavreli prístup do baziliky a zrušili spoločné stravovanie

TK KBS, RV jb; ml | 10. 03. 2020 19:05Vatikán 10. marca (RV) Od utorka 10. marca sú Námestie sv. Petra i Vatikánska bazilika uzavreté pre sprevádzané návštevy i celkovo pre turistov. Ide o ďalšie sprísnené opatrenia v prevencii proti šíreniu koronavírusu, ktoré budú platiť až do 3. apríla, ak medzičasom neprídu nové pokyny.

Od pondelka preventívne zatvorili aj dve predajne Vatikánskeho knižného vydavateľstva, predajňu Fotografickej služby a predajňu odevov. Podobne zavreli aj mobilné pracovisko Vatikánskej pošty, ktoré sa zvyčajne nachádzalo na námestí. Z fotoslužby L’Osservatore Romano si možno aj naďalej objednávať fotografie cez internet.

Ako ďalej informovalo vatikánske Tlačové stredisko, od stredy 11. marca sa zatvára aj jedáleň pre zamestnancov. Jedlá im budú na požiadanie dodávať priamo na pracoviská. Vatikánska lekáreň a predajňa potravín pre zamestnancov zostávajú ďalej otvorené, pri rešpektovaní stanovených pravidiel pre vstup zákazníkov.

Vzhľadom na ekonomický dopad súčasnej zdravotnej krízy na niektorých podnikateľov vyšlo zo strany Vatikánu aj ústretové gesto voči ekonomickým subjektom, ktoré si prenajímajú priestory vo vatikánskych nehnuteľnostiach, nachádzajúcich sa aj na extrateritorálnych územiach v meste.

Správa majetkov Apoštolskej stolice (APSA) a Kongregácia pre evanjelizáciu národov prejavili ochotu prijať žiadosti o dočasné zníženie sadzieb za prenájom pre komerčné využitie.

-

Aktualizované 11. 3. 2020[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024