Na sieti vznikla po zrušení bohoslužieb spontánna iniciatíva k modlitbe

TK KBS, lma; ml | 10. 03. 2020 16:05Bratislava 10. marca (TK KBS) Rozhodnutie zakázať verejné slávenie bohoslužieb vyvolalo rozličné reakcie na celom Slovensku. Biskupi Slovenska, ktorí prijali toto rozhodnutie s veľkou bolesťou, pozvali všetkých k modlitbám. Zároveň vznikajú rozličné spontánne iniciatívy kňazov, rehoľníkov i laikov, ktoré pozývajú k modlitbám.

"V našich chrámoch sa oddnes neslávia verejné bohoslužby. To však neznamená, že sa nemáme modliť. Práve naopak. Naši predkovia sa v takýchto ťažkých chvíľach obracali k Ježišovi. Nezabudli sme na to? Nevytlačili sme Boha z našej pozornosti? V Biblii máme mnoho príbehov, ktoré hovoria o uzdravení. Nás, ktorí dnes čítame Božie slovo, majú povzbudiť, aké veľké veci sa stále dejú v živote toho, kto sa spolieha na Boha. Tak teda, poďme si každý deň prečítať jeden príbeh o uzdravení a zakončime ho modlitbou k našej nebeskej Matke," pozýva na sociálnej sieti kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán.

Ďalšie iniciatívy sú spojené s tzv. live prenosmi svätých omší bez účastí veriacich. Túto možnosť ponúkajú na sociálnej sieti napríklad Františkáni. Od pondelka do soboty bude tieto sväté omše naživo streamované o 9:00 a 19:30, v nedeľu o 10:30 a 18:30. Sláviť ich budú vo svojej kaplnke, avizujú na svojom profile na sociálnej seti. Live prenosy zabezpečuje aj Farnosť Svätej rodiny v Bratislave - Petržalke či Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021