V Košickej arcidiecéze vyzbierali po tragédii v Prešove 427 tisíc eur

TK KBS, jfa; ml | 24. 01. 2020 15:20Košice 24. januára (TK KBS) Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober dnes odovzdal primátorke mesta Prešov Andrei Turčanovej výťažok finančnej zbierky vo výške 427 488 eur. Finančná podpora z arcidiecéznej zbierky, ktorá sa konala vo všetkých kostoloch Košickej arcidiecézy na sviatok Svätej rodiny 29. decembra 2019, bude slúžiť na pomoc obetiam výbuchu paneláku na Mukačevskej ulici v Prešove.

„Zbierku sme vyhlásili symbolicky na sviatok Svätej rodiny. Štedrosť veriacich arcidiecézy bola skutočne veľká, a ja by som aj touto formou chcel úprimne poďakovať všetkým za ich dary a angažovanosť. Môžem povedať, že ešte pri žiadnej zbierke v košickej arcidiecéze  sme nedokázali vyzbierať takúto sumu. Som skutočne vďačný veriacim, že reagovali na náš apel a prejavili solidaritu," ocenil štedrosť veriacich arcibiskup Bober, ktorý ju vyhlásil ako prejav konkrétnej pomoci ľuďom 7. decembra.

Kosice, Bober, Turcanova, zbierka

„Viete, suma viac ako 400 000 je neuveriteľná. Táto suma mnohonásobne prekročila očakávania. Všetky tieto peniaze budú použité na pomoc ľuďom na Mukačevskej 7, ktorí si potrebujú vyriešiť svoje bývanie, v čo najkratšej dobe," reagovala primátorka Turčanová, ktorá dnes zbierku symbolicky prevzala od arcibiskupa Bobera v priestoroch Arcibiskupského úradu v Košiciach, informoval hovorca Košickej arcidiecézy Jaroslav Fabian.

Arcibiskup Bober sa modlil za obete deň po tragédií v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. Pripojil sa k vyjadreniam sústrasti všetkým, ktorých sa toto nešťastie dotklo. V modlitbe zároveň prosil za zosnulých a zraneným zažela čo najrýchlejšie zotavenie a uzdravenie. Zároveň poďakoval záchranárom a všetkým, ktorí obetavo pomáhali.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021