V Nacinej Vsi sa konala prehliadka vinšov, kolied a duchovných piesní

TK KBS,rp; rp | 31. 12. 2019 12:25Bratislava 31. decembra (TK KBS) V Nacinej Vsi sa v nedeľu po Narodení Pána, 29. decembra, uskutočnil 13. ročník regionálnej duchovnej prehliadky vinšov, kolied, duchovných piesní a vianočných hier pod názvom Christos raždajetsja. Podujatie organizačne zastrešili Spolok sv. Cyrila a Metoda, miestna gréckokatolícka farnosť a obec Nacina Ves.

Prehliadku svojím vystúpením otvorila domáca ženská folklórna skupina Radosť, spievajúca cirkevnoslovanské koledy. Spestrením programu bolo vystúpenie Zboru sv. Michala z Michaloviec, ktorý predviedol aj chorály v latinčine. Nasledovalo vystúpenie Zboru sv. Michala archanjela spolu s detským zborom Cherubín z Trebišova. Scénka detí s využitím symboliky svetla sviec poukázala na potrebu budovania cností v každodennom živote. Vianočné pásmo vinšov, spevov a tieňohry predviedla folklórna skupina Rokyca z Petroviec nad Laborcom. Svoj repertoár vianočných kolied citlivo predviedlo ženské spevácke trio z Pavloviec nad Uhom. Tradične svojím vystúpením program prehliadky obohatili ženská folklórna skupina Moravančan a spevácka folklórna skupina Čemerňanka z Pustého Čemerného.

Spoločný spev koledy V Viflejemi novina ukončil vydarené podujatie, ktoré priblížilo prítomným tajomstvo Vianoc a posilnilo ich radosť z viery. Nakoniec miestny duchovný otec Radoslav Záhorský odovzdal vedúcim zborov pamätné listy a spomienkové publikácie.

TK KBS informoval Michal Hospodár[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022