Konfederácia politických väzňov ocenila obete komunizmu in memoriam

TK KBS, psa; ml | 20. 11. 2019 17:09Bratislava 20. novembra (TK KBS) Valné zhromaždenie Konfederácie politických väzňov Slovenska 17. 10. 2019 rozhodlo, že pri príležitosti 30. výročia pádu komunistického režimu bude udelené čestné členstvo KPVS in memoriam obetiam komunistického režimu, ktoré boli popravené, umučené alebo zomreli vo väzení či na jeho následky. Okrem iných bolo čestné členstvo odovzdané aj našim blahoslaveným.

V rámci pietnej spomienky pri pamätníku v Trnave 14. 11. prebrala čestné členstvo pre sr. Zdenku Schelingovú asistentka provinciálnej predstavenej sr. Mária Laššáková. Počas pietnej spomienky pri pamätníku Brána slobody v Bratislave 17. 11. prevzal čestné členstvo pre dona Titusa Zemana jeho synovec Michal Radošinský. V Prešove pri pamätnej tabuli v rámci pietnej spomienky 19. 11. bolo odovzdané čestné členstvo pre biskupov Pavla Petra Gojdiča a Vasiľa Hopku prešovskému arcibiskupovi a metropolitovi Mons. Jánovi Babjakovi. Napokon dostal čestné členstvo o. Metod Dominik Trčka, ktoré 20. 11. prevzal v Michalovciach zástupca protoihumena Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa Jaroslav Štelbaský.

Čestné členstvo udelila KPVS po súhlase príbuzných alebo cirkevných predstavených a vyjadruje, že KPVS sa hlási k odkazu politických väzňov, ktorí pre slobodu, demokraciu a svoju vieru položili to najcennejšie - svoj život.

TK KBS informoval Peter Sandtner[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021