V piatich slovenských mestách sa začína koncertné Godzone tour 2019

TK KBS, nla; ml | 18. 11. 2019 13:15Poprad 18. novembra (TK KBS) Originálny hudobno-tanečný program, inovatívna videoprodukcia, pútavé príbehy ľudí z celého Slovenska - to všetko a omnoho viac prináša 11. ročník Godzone tour, ktorý odštartuje evanjelizačné koncertné turné v piatich mestách na Slovensku.

Hĺbka spojená s kvalitou a krásou

Pondelok 18. novembra turné štartuje v Prešove, ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále bude 22. novembra v Bratislave, po prvýkrát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Godzone tour odovzdáva posolstvo a hodnoty, na ktorých v živote skutočne záleží a súčasne prináša kreativitu a kvalitu, ktoré vytvárajú originálnu produkciu nielen pre mladých. Spája vynikajúcich umelcov zo slovenskej a českej scény, ktorí počas večerných koncertov predvedú dychberúce výkony.

A keďže sa organizátori každoročne snažia ponúknuť vyššiu kvalitu prevedenia, tento rok bude produkcia obohatená aj o laserové prvky. „Každý rok sa snažíme celovečernú produkciu vytvoriť tak, aby sme priniesli evanjelium moderným a relevantným spôsobom, pretože veríme, že evanjelium je stále aktuálne a mocné. Aj v dnešnej dobe vidíme svedectvá o tom, ako zachraňuje životy. A vieme, že krása a kvalita v produkcii sú len prostriedkom, ktorý vytvára priestor k ohláseniu mena Ježiš. Zároveň vieme, že náš Boh je hoden všetkého, čo máme, a preto robíme veci najlepšie, ako vieme a so všetkými talentami, ktoré nám Pán Boh dal,“ vysvetľuje riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Odvaha, ktorá mení svet

Z historického hľadiska sa turné každoročné odohráva v období, ktoré pripomína odvahu mladých z roku 1989, ktorí neochvejne bojovali za zmenu vtedajšieho systému a slobodu. Práve s odvahou zmeniť svet navôkol, prichádza aj 300 - členný tím dobrovoľníkov, ktorý je súčasťou Godzone tour.

Desiatky dobrovoľníkov sa pred jednotlivými večernými koncertami vyberú do ulíc miest, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenu navštívia rozličné charity, domovy dôchodcov, zariadenia pre bezdomovcov, kde budú pomáhať s čistením, upratovaním priestorov či triedením šatstva.

Dobrovoľníci, ktorí sú ochotní nasadiť pracovné rukavice a zašpiniť si ruky budú zbierať odpadky a skrášľovať viacero mestských lesoparkov a mestských častí, konkrétne v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. Na iných miestach pracovné oblečenie nahradí to najvzácnejšie, čo môže človek dať: čas, prítomnosť, záujem, úsmev či objatie. Súčasne budú prebiehať aj výchovné koncerty na mnohých základných a stredných školách. Počas celého týždňa dobrovoľníci navštívia spolu 53 škôl.

Hviezdne obsadenie zo slovenskej a českej scény

Súčasťou skvelého obsadenia je Samuel Kmotorka, bubeník, ktorý momentálne pôsobí v Slovenskej filharmónii, v minulosti  pracoval s BBC produkciou a bol členom bubeníckeho ansámblu Madison Scouts, s ktorým absolvoval turné po Amerike. Z tanečného a hereckého sveta sa na scéne objaví aj choreografka a aktívna interpretka na profesionálnych scénach, Ivana Kučerová a Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne, ktorá tiež učí na konzervatóriu Jozefa Adamoviča.

V celovečernej produkcii vystúpia tiež umelci účinkujúci v Česku, medzi nimi aj Alžbeta Stračinová, huslistka pôsobiaca v Brne ako členka Filharmonie Brno, ktorá súčasne spolupracuje aj s Esamble opera diversa či Brno contemporary – orchestrami v Brne. Ďalším významným hudobníkom je Petr Špaček, violončelista, ktorý hrá v zoskupení v Prague Cello Quartet a má na konte radu domácich aj zahraničných ocenení.

Nebudú chýbať ani známe gospelové kapely ako Lámačské chvály a ESPÉ, hudobníci Miťo Bodnár a Richard Medňanský, ktorí sa na pódiu objavia v rôznorodých zoskupeniach s ďalšími hudobníkmi.

S podporou biskupov a primátorov

Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ako jedno z hlavných podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež. Svojím pozvaním vyjadrili podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríklad žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov, ktorí stoja za týmto podujatím, Godzone tour získalo aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Všetky informácie je možné nájsť na stránke tour.godzone.sk.

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010 ako odpoveď na výzvu Cirkvi k novej evanjelizácii. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi tohto projektu sú katolícki kňazi: Ján Buc, Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek.

TK KBS informovala Natália Lačná[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024