Kňaz Gombita po štvrtýkrát beží za chudobných, cieľ budú tento raz Lurdy

TK KBS, klu; ml | 05. 11. 2019 09:26Košice 5. novembra (TK KBS) Z Košíc do Lúrd vedie trasa tohtoročného behu za chudobných. Pozýva na ňu nezisková organizácia Oáza - nádej pre nový život, ktorá pomáha ľuďom bez domova. Informovala o tom na sociálnej sieti. Do behu sa opäť zapojí aj jej riaditeľ, kňaz Peter Gombita. Beh oficiálne odštartoval v nedeľu v Košiciach. Bežci za dva týždne prebehnú 2400 kilometrov.

Do Lúrd dobehnú v čase, keď tam bude stretnutie organizované združením Fratello (Brat). Dni priateľstva a modlitby sú súčasťou programu tohtoročného Svetového dňa chudobných, ktorý bude Cirkev sláviť už po tretí raz.

Svetový deň chudobných ustanovil pápež František v roku 2017 v termíne 33. nedele cezročného liturgického obdobia. Tento rok pripadne na 17. november. Ako Svätý Otec pripomína vo videopozdrave pri príležitosti stretnutia „Fratello 2019”, zmysel Svetového dňa chudobných je dať príležitosť k zvyšovaniu vnímavosti na situáciu chudobných a povedomia o chudobe, ktorú prežíval aj Ježiš v momentoch, keď bol odsúvaný a neprijímaný.

S Petrom Gombitom by ho malo beh zabehnúť osem bežcov. Sú medzi nimi bežeckí nadšenci a nechýbajú medzi nimi aj klienti, ktorí s behom začali až potom ako sa dostali do útulku. Štafetových bežcov z Košíc do Lúrd je možné sledovať na sociálnych sieťach neziskovej organizácie Oáza – Nádej pre nový život, kde je aj plán s mestami, cez ktoré povedie trasa behu.

Iniciatíva nadväzuje na tri podobné z minulosti, kedy kňaz Peter Gombita bežal za chudobných do Ríma, Vatikánu a Bruselu (2016, 2017 a 2018). Prvýkrát bežal sám, za 50 dní absolvoval 35 maratónov. Do Ríma vtedy dobežal v predvečer otvorenia Jubilea sociálne vylúčených. O rok neskôr sa k nemu pridali ďalší a vytvorili štafetu po tej istej trase. Minulý rok bežali bežci do Bruselu.

-

Zdroj: Facebook Štafetový beh Košice - Lurdy 2019[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023