Iniciatívu Milión detí sa modlí ruženec podporili na viacerých miestach

TK KBS, tu, rm, ld; ml | 19. 10. 2019 16:23Bratislava 19. októbra (TK KBS) Iniciatívu Pápežskej nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi "Milión detí sa modlí ruženec" podporili na viacerých miestach Slovenska.

- -

Spišské Vlachy

K celosvetovému spoločenstvu modliacich sa detí sa pripojili žiaci ZŠ sv. Jána Krstiteľa zo Spišských Vlachoch.

Šiestačka Mária Pivovarničková nám po modlitbe povedala: „Modlila som sa za to, aby bol pokoj vo svete a aby neboli vojny.“ Jej spolužiak Jakub Kožár nám prezradil, za čo konkrétne tento ruženec obetoval: „Modlil som sa za to, aby všetky deti boli zdravé, aby sa mohli učiť a aby mali dobrú rodinu.“ Piatačka Veronika Iskrová ho doplnila: „Modlila som sa, aby sme boli zdraví, šťastní a aby sme sa mali všetci radi.“

Na záver ruženca, ktorý viedol miestny dekan Jozef Šimurdiak, sa všetci spolu pomodlili zasväcujúcu modlitbu k Panne Márii.

Cieľom iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Svet je plný nepokoja, konfliktov, vojen a prenasledovania a modliť sa za jednotu a pokoj je dnes určite veľmi potrebné, čo vnímajú aj deti.

TK KBS informoval Ľubomír Baloga

- -

Rádio Mária Slovensko sa zapojilo do iniciatívy ACN - Milión detí sa modlí ruženec. Zoskupilo tak v modlitbe okolo 500 detí prostredníctvom svojho vysielania.

Podujatie svojou účasťou podporili žiaci Základnej školy Andreja Radlinského v Kútoch a žiaci, pedagógovia a všetci ostatní zamestnanci Základnej školy sv. Cyrila a Metoda a Gymnázia sv. Mikuláša zo Starej Ľubovne. Miestom detskej modlitby bola aj Kaplnka Matky vteleného Slova, ktorú navštívili deti z farnosti Marianka a deti dobrovoľníkov.

"Vďaka všetkým skupinám účastníkov prinieslo rádio svojim poslucháčom kompletný posvätný ruženec. Spoločným úmyslom modliacich bola prosba za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách," informovalo Rádio Mária

- -

Nitra

V piatok 18. októbra 2019 sa aj deti v Nitrianskej diecéze spojili s deťmi v iných krajinách v modlitbe ruženca v rámci akcie Milión detí sa modlí ruženec organizovanej pápežskou nadáciou ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Účasť na akcii pomáhali uskutočniť katechéti zo škôl, a mnohé rodiny sa prihlásili aj individuálne prostredníctvom internetového formulára. Za pokoj a mier vo svete sa tak deti modlili už po pätnásty raz spolu so svojimi rodičmi, starými rodičmi, učiteľmi, či katechétmi a táto iniciatíva nezostala nepovšimnutou ani v Nitrianskej diecéze.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

- -[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021