Fórum kresťanských inštitúcii oslavuje 15. narodeniny aj modlitbami 

TK KBS, fki; ml | 26. 09. 2019 09:00Bratislava 24. septembra (TK KBS) V decembri uplynie 15 rokov od momentu, kedy bolo Fórum kresťanských inštitúcii založené ako občianske združenie. Pri tejto príležitosti pripravuje svoju novú komunikačnú stratégiu. Svoje narodeniny chce osláviť aj cez špeciálnu modlitbovú reťaz za jednotlivé členského organizácie. Cieľom je prosiť o požehnanie pre každú jednu z nich, a tak oživiť ich spoločnú službu v prospech spoločnosti na Slovensku. 

"Predsedníctvo FKI pozýva všetkých, aby sa pridali k modlitbe na tento úmysel. Všetci vnímame, že na Slovensku veľmi potrebujeme pokročiť v prehlbovaní jednoty – na rôznych úrovniach a v rôznych sférach. Našu modlitbovú reťaz sme symbolicky odštartovali v deň sviatku Patrónky Slovenska - Sedembolestnej Panny Márie. Modliť sa budeme až do valného zhromaždenia, ktoré je naplánované na 15. november. Na sociálnej sieti zároveň každý deň postupne zverejňujeme stručnú informáciu o jednej z našich organizácií, za ktorú sa aktuálne modlíme. Modlitba, ktorú pozývame modliť sa, je každý deň modifikovaná za tú-ktorú organizáciu. Odporúčame k tomu pridať modlitby Otče náš, Zdravas a Sláva Otcu," hovorí za predsedníctvo Pavol Kossey z FKI. 

FKI, logo

FKI bolo ako občianske združenie zaregistrované v roku 2004. V súčasnosti združuje 59 členských organizácií.  Dlhodobým poslaním FKI je vnášať kresťanské postoje do verejného priestoru a snažiť sa, aby hlas kresťanov zaznel v správnom čase a s primeraným dopadom. Túto víziu realizuje prostredníctvom troch pilierov, ktoré sa dajú zhrnúť ako „3S“, čiže služba, sieťovanie a spolupráca“. V súčasnosti ho vedie Tomáš Kuzár, ktorému pomáha sedemčlenné predsedníctvo. Členmi predsedníctva sú aj Pavol Kossey (Fórum pre verejné otázky), Katarína Hulmanová (Katolícka jednota Slovenska),  Peter Mach (Združenie kresťanských seniorov Slovenska), Branislav Kožuch (o.z. V.I.A.C.), Ján Gasper (Evanjelická diakonia) a Ján Fabičovic (Priatelia Quo vadis). 

Zdroj: fki.sk[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021