Pozvánka na procesiu z bratislavskej katedrály sv. Martina na Kalváriu

TK KBS, mar; ml | 06. 09. 2019 10:29Bratislava 6. septembra (TK KBS) Bratia dominikáni, ktorí vedú farnosť Bratislava - Kalvária, pútnické bratstvo Sprevádzajúci a občianske združenie Bratislavská Kalvária s podporou Bratislavskej arcidiecézy pozývajú v sobotu 14. septembra 2019 na slávnostnú procesiu pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. Kríža a 325. výročia založenia Kalvárie v Bratislave.

Slávnosť sa začne o 14:45 pri Kamennom kríži pred Katedrálou sv. Martina. Následne pôjde modlitbová procesia (sprievod v uliciach mesta) na ulicu Za Sokolovňou, kde bude program pokračovať krížovou cestou na Kalvárskom vrchu (o 16:00) a požehnaním kríža s obnoveným korpusom Krista (o 17:00!. Program vyvrcholí svätou omšou v kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii (o 18:00). Hlavným celebrantom bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Bratislavská Kalvária na Kalvárskom vrchu bola postavená medzi prvými v Uhorsku. Dodnes sa zachovala časť pôvodnej cesty. Postupne sa realizuje jej obnova - revitalizácia priestoru. Pútnické bratstvo Sprevádzajúci pomohlo k založeniu združenia Bratislavská Kalvária. "Veríme že spoločným úsilím sa nám podarí obnoviť postupne celú krížovú cestu, aby bola dôstojným miestom duchovnej obnovy pre Bratislavčanov," hovorí Marián Oravec z bratstva.

Viac informácii je možné nájsť na stránke www.sprevadzajuci.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022