Pochod za život podporí cyklisticko-modlitbová akcia v 44 mestách

TK KBS, mmi, pzz; ml | 05. 06. 2019 11:40Bratislava 5. júna (TK KBS) Septembrový Národný pochod za život v Bratislave podporí špeciálna cyklisticko-modlitbová akcia v 44 mestách a obciach Slovenska. Stojí za ňou tím organizácie Život ako dar, občianske združenie Deti svätej Alžbety - Aliancia za život, o. z. a Fórum života, o. z. Cyklisti vyštartujú poslednú júnovú nedeľu z metropoly východného Slovenska (30. 6.). Cieľ majú naplánovaný na 25. júla 2019 v Žiline. K akcii sa dá pridať viacerými spôsobmi. Na bicykli prejdením celej trasy či určitého úseku podľa osobných kondičných či časových možností alebo v konkrétnom meste, kde sa dá pripojiť k programu. 

"Cyklisti sa vydajú na kľukatú cestu naprieč Slovenskom. Zastavia sa v 44 mestách a obciach, aby sa s miestnou komunitou spojili v modlitbe za obnovu kultúry života. Zároveň odovzdajú pozvánku na III. Národný pochod za život, ktorý sa bude konať 22. septembra 2019 v Bratislave," povedal jeden z organizátorov Dušan Škurla. "Tešíme sa, že podobne, ako pri predošlých dvoch národných pochodoch za život, aj tentoraz vyrazia cyklisti do mnohých končín Slovenska, aby pozvali čo najviac ľudí do Bratislavy. Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby ich podporili. Tešíme sa na všetkých," hovorí hlavný koordinátor Národného pochodu za život Marek Michalčík. 

Záujemcovia, ktorí sa chcú pridať k cyklistom na celý čas alebo na viac dní, sa môžu registrovať u pána Jána Hudačeka telefonicky (0911 241 703; 052 459 64 39) alebo cez e-mail: hudacek.jan7@gmail.com.

Cyklotúra odštartuje v nedeľu 30. júna 2019 o 11:00 svätom omšou v Seminárnom kostole v Košiciach a pochodom k Železničnej nemocnici. Ďalšie zastávky sú naplánované v Trebišove, Kráľovskom Chlmci, Michalovciach, Humennom, Snine, Svidníku, Prešove, Krompadoch, Spišskej Novej Vsi, Levoči, Kežmarku, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Trstenej, Oravskej Polhore, Dolnom Kubíne, Martine, Banskej Bystrici, Brezne, Revúcej, Rimavskej Sobote, Lučenci, Zvolene, Žiari nad Hronom, Leviciach, Nitre, Galante, Nových Zámkoch, Komárne, Dunajskej Strede, Bratislave, Trnave, Skalici, Myjave, Piešťanoch, Topoľčanoch, Partizánskom, Bojniciach, Trenčíne, Ilave, Púchove a v Žiline. 

Viac informácií je dostupných na stránke detike.eu.

Národné pochody za život v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Viac informácií o pochode je možné nájsť na Facebooku, Instagrame, Twitteri a pochodzazivot.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024