Slovenský teológ jedným z expertov hodnotenia Karlovej univerzity

TK KBS, mlich; ml | 20. 05. 2019 12:40Bratislava 20. mája (TK KBS) Dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity so sídlom v Bratislave Miloš Lichner sa stal jedným z medzinárodného tímu expertov na evaluáciu Karlovej univerzity v Prahe. Ide o prestížne ocenenie teológa zo Slovenska. .

"Cieľom evaluácie, teda hodnotenia výskumu univerzity, je identifikovať silné a slabé stránky jednotlivých odvetví výskumu na univerzite. Začala sa už v apríli a ukončia ju v decembri budúceho roka. Sústrediť sa budeme najmä na vedu a výskum. Z mojej strany bude prebiehať práca najmä v hodnotení konkrétnych projektov univerzity, stretnutiami s členmi tímu, rozličnými telekonferenciami a videohovory," hovorí Miloš Lichner, SJ, súčasný viceprezident Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu.

Dodal, že do tímu ho pozval prorektor pre výskumu na Karlovej univerzite v Prahe Jan Konvalinka. "Vnímam to ako ocenenie slovenského teológa v zahraničí. Sľubujem si od toho nielen získanie nových skúseností, ale verím, že prispejem aj mojími znalostťami. A predpokladám, že niečo podobné čaká v budúcnosti aj našu univerzitu a fakultu, a preto je dobré byť zaangažovaný byť v tejto činnosti."

Bližšie informácie o celej evaluácii je možné nájsť TU


(C) TK KBS 2003 - 2019