Arcidiecéza začína sláviť rok modlitieb za nové kňazské povolania

TK KBS, ba, szv; ml | 14. 02. 2019 07:10Bratislava 14. februára (TK KBS) Bratislavská arcidiecéza začína dnes, vo štvrtok 14. februára 2019, sláviť rok modlitieb za nové kňazské povolania. Potrvá do 14. februára 2020. Tematický rok ohlásil v pastierskom liste, ktorý sa čítal uplnulú nedeľu v kostoloch arcidiecézy, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Vyhlásil ho pri príležitosti jedenásteho výročia ustanovenia Bratislavskej arcidiecézy.

"Potrebujeme duchovné povolania, potrebujeme nových kňazov pre duchovnú službu. A preto chceme z príležitosti 11. výročia ustanovenia Bratislavskej arcidiecézy od 14. februára 2019 začať rok modlitieb za nové kňazské povolania pre našu arcidiecézu. Tento rok modlitieb bude trvať do 14. februára 2020 a bude znamenať, že okrem tých prosieb za nové duchovné povolania, ktoré sa v našich farnostiach už konajú, chceme pridať pri každej svätej omši do spoločných modlitieb veriacich osobitnú prosbu o nových duchovných služobníkov, Ježišových učeníkov, ktorí sa horlivo venujú službe duchovnej záchrany nás všetkých," prihovára sa v pastierskom liste arcibiskup Zvolenský.

"Rozhodnúť sa pre duchovné povolanie kňaza vyžaduje hlboké osobné rozmýšľanie nad svojím životným povolaním pred Pánom Bohom. Každý si v Božej blízkosti iste uvedomuje podobne ako Šimon svoju hriešnosť. Ale my všetci sa chceme horlivo modliť a prosiť, aby sme mali medzi sebou takých, ktorí si vo svojom svedomí všimnú Božiu otázku, ktorú si podľa dnešného prvého čítania všimol vo svojom srdci prorok Izaiáš, keď počul Boží hlas vo svojom svedomí: „Koho mám poslať a kto nám pôjde?“ (porov. Iz 6, 8). A chceme sa horlivo modliť a prosiť, aby sme mali medzi sebou takých, ktorí Bohu odpovedia tak ako Izaiáš: „Hľa, tu som, pošli mňa.“ (Iz 6, 8)," uviedol v pastierskom liste arcibiskup Zvolenský.

PLNÉ ZNENIE pastierskeho listu je TU[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024