Asociácia za život a rodinu spustila diskusie s významnými prolifermi

TK KBS, tko; ml | 07. 02. 2019 15:30Bratislava 7. februára (TK KBS) Asociácia za život a rodinu zorganizovala v stredu 6. februára v bratislavskom Dome Quo Vadis prvú z diskusií s významnými prolifermi. Cieľom stretnutia s názvom "Večer so vzácnym proliferom: Mária Demeterová" bolo dať mladším generáciám príležitosť spoznať tú staršiu, na ktorej práci dnes môžu stavať a pokračovať v aktivitách za ochranu života a rodiny.

Večer sa niesol v príjemnej otvorenej atmosfére. Prítomní mali možnosť spoznať Máriu Demeterovú. Moderátor Tomáš Kováčik sa s hosťkou porozprával o tom, z akej rodiny pochádza (je zo 6 detí z živo veriacej katolíckej rodiny), akú rodinu má, koľko má detí a vnúčat, čomu sa venovala v politike (presadenie zákona o rodine v roku 2004) a v akých dobrovoľníckych aktivitách sa angažovala a prečo.

Máriu Demeterovú mali prítomní možnosť spoznať ako príjemnú angažovanú dámu, ktorej srdce sa neuzavrelo, ale pomáha a obetuje sa pre druhých. Mária je v súčasnosti koordinátorkou projektu Zachráňme životy, ktorý funguje pod Fórom života a ktorý pomáha tehotným matkám v núdzi. Darcovia, ktorých väčšie či menšie finančné dary sa každý mesiac rodeľujú konkrétnym matkám s konkrétnymi ťažkými príbehmi, takto pomáhajú mamám rozhodnúť sa pre život ich dieťaťa. Účastníci diskusie mali na záver možnosť finančne podporiť tento projekt. 

Záznam z diskusie bude po spracovaní zverejnený na sociálnych sieťach a webe Asociácie za život a rodinu.

bratislava,diskusia,prolife[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022