Nestihli ste koledníkov Dobrej noviny? Ešte sa dajú podporiť online

TK KBS, jca; ml | 10. 01. 2019 15:26Bratislava 10. januára (TK KBS) Koledníci Dobrej noviny koledovali v tomto ročníku projektu predovšetkým pre deti, farmárov a vdovy v Ugande. Všetci, ktorí koledníkov prijať nemohli alebo nestihli prispieť na Dobrú novinu, môžu tak urobiť z pohodlia domova online na darovacej stránke dobranovina.darujme.sk.

"Život v úrodnej Ugande sa môže zdať na prvý pohľad nenáročný, opak je však pravdou. 80 % obyvateľov žije na vidieku a živí sa poľnohospodárstvom. S klimatickou zmenou sa však tento spôsob obživy stáva nepredvídateľným. Obyvatelia musia zaujať aktívny postoj v úsilí zabezpečiť trvalý príjem pre svoje rodiny. Sami sú veľmi aktívni, spájajú sa, aby pomáhali svojim priateľom, susedom a núdznym vo svojich komunitách. S dodatočnou podporou od darcov zo Slovenska budú môcť rozšíriť svoj záber aktivít a pomôcť väčšiemu množstvu ľudí. A práve takýchto aktívnych ľudí chceme aj naďalej s vašou pomocou podporovať, aby mohli prinášať aj naďalej hojnú úrodu všade tam, kde žijú," avizuje Dobrá novina.

Koledovanie ako ľudová tradícia bola vždy viazaná na konkrétny región, ktorého špecifiká a jedinečnosť sa odrazili aj vo forme samotného koledovania. Jednotným motívom zostalo ohlasovanie radostnej zvesti o narodení Ježiša Krista, ktoré sa v rámci koledníckej akcie Dobrá novina rozšírilo o rozmer solidarity a spolupatričnosti s núdznymi v chudobnejších krajinách. Akciu Dobrá novina zorganizovalo eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 280 mestách a obciach na celom Slovensku (od 24. decembra 2018 do 6. januára 2019). Tento rok bol súčasťou akcie po prvýkrát v histórii aj trojkráľový sprievod ulicami Bratislavy. Na začiatku roka prijala koledníkov aj ministerka školstva SR Martina Lubyová a prezident SR Andrej Kiska. Vlani Dobrú novinu podporilo 24 297 koledníkov v 2 522 skupinkách, ktorí navštívili 65 938 rodín. Celkový výnos predstavoval 1 113 639,18 eur.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022