Adorácia pre mladých v bratislavskom Arcidiecéznom centre mládeže

TK KBS, RL, jhe, ml; pz | 19. 11. 2018 10:49Bratislava 19. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Štyridsať hodín vyložená Sviatosť oltárna a pre mladých možnosť byť v tichu sami s Ježišom. Túto aktivitu ponúklo pre mladých v Bratislave Arcidiecézne centrum mládeže Vinica. Adorácia, ktorá sa začala v piatok večer a skončila sa v nedeľu, bola v rámci Týždňa cirkvi pre mládež.

Inšpirácia na niekoľkohodinové adorácie pochádza od svätého Filipa Neriho, kde sa takto v jeho oratóriu spoločne modlili pred sviatostným Kristom. „My sme to tak poňali trošku ináč ako určitú modlitbovú reťaz, že tých 40 hodín je vyložená Sviatosť oltárna a mladí ľudia sa môžu prihlásiť a často je to práve o takej intimite s Bohom, že sú tak sami pred Ježišom," uviedol správca Arcidiecézneho mládežníckeho centra v Bratislave Jozef Pajerský.

Dobrovoľník v mládežníckom centre Martin Kocian dodáva, že za 48 hodín sa pred eucharistiou vystriedalo asi 20 mladých ľudí. Ďalší prišli na spoločné modlitby a adoráciu. Kňaz Jozef Pajerský dodáva, že mladí ľudia dnes majú túžbu po tichu a vedia doňho aj vstúpiť. „Aj z iných programov to poznám, že si pýtajú mladí aj ticho," dodáva Jozef Pajerský.

Štyridsaťhodinová adorácia v bratislavskom Arcidiecéznom centre mládeže nemala konkrétny úmysel, ale bola zameraná na modlitby za potreby mladých.

Zdroj: Rádio LUMEN / Krátené[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022